Przesyłanie IDOC

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
zgielk
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 13, 2007 9:43 am

Przesyłanie IDOC

Post autor: zgielk »

Hejka,

Próbowałem uruchomić przesyłanie IDOC'ow z ERP 2004 do PI 7.0 i niestety pojawił się dziwny problem. W BD87 idoc ma status 'wysłany do systemu docelowego' a w sm58 idoc nie wyszedł z kolejki ponieważ przy połączeniu RFC nie mógł zweryfikować użytkownika i hasła do systemu docelowego. Próbowałem ponawiać - ponieważ użytkownik PIAPPLUSER i jego hasło jest poprawne - z SAP BI7.0 działa - ale to nie pomogło.
Sprawdziłem jeszcze raz połączenie RFC w SM59 i test połączenia przechodzi prawidłowo. Może mieliście kiedyś taką sytuację.

Pozdrawiam

ZG
azy
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 04, 2007 12:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: azy »

Cześć,
Myślę że twój problem jest spowodowany różnica w obsłudze haseł w nowych systemach opartych na NetWeaver 2004s (stare systemy zapisują hasła do 8 znaków i zmieniają litery na wielkie, a nowe do 40 znaków i zachowują wielkość liter). Sprawdź jeszcze raz połączenie RFC w SM59 i jeżeli:
Po wykonaniu: menu Test - > Authorization pojawia się błąd " Name or password is incorrect (repeat logon) " to na pewno jest wina niekompatybilności haseł pomiędzy systemami albo błędnie wpisany user/pass. Z tego co pisałeś to user/pass jest ok wiec sprobuj zmienić hasło usera PIAPPLUSER w PI7.0 (SU01) na takie które zawiera do 8 znaków i wielkie litery, albo skopiuj go na innego z takim hasłem. I wtedy połącz się z SM59 w ERP na tego użytkownika. Powinno zadziałać.
Pozdrawiam
Artur Zychowicz
www.icg.pl
zgielk
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 13, 2007 9:43 am

Post autor: zgielk »

Zmieniłem hasło i IDOC w końcu został wysłany do XI.
dzięki

ZG
azy
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 04, 2007 12:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: azy »

Pozdrawiam
Artur Zychowicz
www.icg.pl
sdym
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 9:44 am

Uwielbiam ...

Post autor: sdym »

... po prostu kocham takie "kwiatki" ... u mnie to na szczęście nie był problem "życia lub śmierci" ale męczyłem się z tym od jakiegoś czasu :)

Dzięki :)

Regs,
=SD=
ODPOWIEDZ