GUI 7.50 - Problemy

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

GUI 7.50 - Problemy

Post autor: karol.dabrowski »

Cześć,

postanowiłem załozyć nowy temat, by nie mieszac ze starym - tym dotyczącym gui 7.40.

testuję wstepnie gui 7.50, wiem, że nadejdzie dzień koniecznej przesiadki w firmie z 7.40.

Potrzebuję porady gdyż zanotowałem już dwa problemy:

- nie działa mi zapis plików word i excel, funkcja CL_GUI_FRONTEND_SERVICES=>FILE_SAVE_DIALOG wyrzuca sy-subrc 2 = error_no_gui.

czy spotkaliście się z tym i możecie pomóc odszyfrować co znaczy "no_gui" [ przecież jest gui bo na nim odpalam transakcję ;-) ]

- nie działają skróty z zapisanym hasłem. czytałem że w gui 7.50 ta mozliwość będzie domyslnie wyłączona ale zapisując skrót nie ma w ogóle pola Password (w 7.40 było wyszarzone). w 7.40 wpisem w rejestrze można było to pole aktywować, w 7.50 nie działa :-( Jest możliwe obejście tego problemu?

Pozdrowienia serdeczne
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: GUI 7.50 - Problemy

Post autor: yacol »

Cześć,

zobacz proszę jaki masz poziom patch'a dla GUI. U mnie jest 4 (zdaje się, że ostatni dostępny) i CL_GUI_FRONTEND_SERVICES=>FILE_SAVE_DIALOG działa bez zarzutu.
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Re: GUI 7.50 - Problemy

Post autor: karol.dabrowski »

Cześć Jacku,

dzięki za podpowiedź, u mnie patch level = 2; podniosę i dam znać czy działa ...
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Re: GUI 7.50 - Problemy

Post autor: karol.dabrowski »

Po wgraniu patcha 4 mam dwie genialne wiadomości:

- funkcja FILE_SAVE_DIALOG działa bez zarzutu

- mimo iż nie można zrobić nowego w tej wersji gui z zapisanym hasłem, to działa stary skrót utworzony w gui 7.40 - loguję się bez wpisywania hasła

Dzięki za pomoc Jacku, ja osobiście testuję dalej ale jak na razie to moja firma jest gotowa na gui 7.50.
ODPOWIEDZ