Tłumaczenia (języki) w transakcjach sapowych

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Tłumaczenia (języki) w transakcjach sapowych

Post autor: pabi »

Witam

Po uruchomieniu np. DB02 uruchamia mi się ta transakcja, przy czym część jest w angielskim, część w niemieckim a reszta w polskim (loguję się po polsku).
Jak mogę to poprawić - czy trzeba coś dograc do SAPa (jakąś note tłumaczeniową czy jakiś skłądnik/komponent, coś innego?) czy coś należy przetłumaczyć w jakiejś tabeli ?
Gdzie są wersje językowe i jak to poprawic na polski ?
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Tłumaczenia (języki) w transakcjach sapowych

Post autor: dominik.tylczynski »

Całość zarządzania językami masz w transakcji SMLT.
Generalnie po zainstalowaniu nowego języka np. polskiego, wykonuje się suplementację brakujących tłumaczeń. Podczas suplementacji brakujące tłumaczenia są uzupełniane tekstami z innego języka, przeważnie angielskiego.

Same tłumaczenia natomiast robisz w transakcji SE63, np. tłumaczenia własnych developmentów.
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Tłumaczenia (języki) w transakcjach sapowych

Post autor: pabi »

Świeża nowa instalacja SAPa rozumiem, że nie ma języka polskiego (pewnie ma tylko niemeiecki i angielski) ?
Na czym polega wgranie języka polskiego - jest to dogranie noty czy jakoś inaczej jest to robione?
Dogranie polskiego nadal nie załatwia sprawy bo konieczna jest suplementacja ?
Suplementacjarozumiem to ręczne doklepywanie tłumaczeń w jakiejś tabeli ?
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Tłumaczenia (języki) w transakcjach sapowych

Post autor: dominik.tylczynski »

pabi pisze: śr mar 07, 2018 11:13 am Świeża nowa instalacja SAPa rozumiem, że nie ma języka polskiego (pewnie ma tylko niemeiecki i angielski) ?
Nie, nie ma języka polskiego.

pabi pisze: śr mar 07, 2018 11:13 amNa czym polega wgranie języka polskiego - jest to dogranie noty czy jakoś inaczej jest to robione?
Wszystko robi się to w transakcji SMLT. W szczegółach Ci nie powiem - nie jestem fachowcem od SAP Basis.

pabi pisze: śr mar 07, 2018 11:13 amDogranie polskiego nadal nie załatwia sprawy bo konieczna jest suplementacja ?
Zainstalowanie języka polskiego powoduje, że pojawią się polskie tłumaczenia. Tylko, że SAP nie jest przetłumaczony na j. polski w 100%. Dlatego brakujące teksty w j. polskim trzeba uzupełnić tekstami z innego języka. To jest właśnie suplementacja.

pabi pisze: śr mar 07, 2018 11:13 amSuplementacja rozumiem to ręczne doklepywanie tłumaczeń w jakiejś tabeli ?
Nie musisz tego robić w żadnym razie ręcznie. Suplementacja jest operacją wykonywaną z poziomu transakcji SMLT. Suplementacja jest częścią instalacji nowego języka w SAP i powinna zostać wykonana przez administratora systemu.
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Tłumaczenia (języki) w transakcjach sapowych

Post autor: pabi »

Bardzo dziękuje.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Tłumaczenia (języki) w transakcjach sapowych

Post autor: dominik.tylczynski »

Sprawdziłem jeszcze polskie tłumaczenia transakcji DB02 w dosyć świeżym systemie. Istotnie po zalogowaniu w j. polskim większość tekstów w tej transakcji jest w j. angielskim, a część jest w j. niemieckim. Mam wrażenie, że to jest po prostu błąd w polskich tłumaczeniach SAP.
Używałbym DB02 po prostu w j. angielskim, podobnie jak wszystkich transakcji administracyjnych.
ODPOWIEDZ