SAP History input folder

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
Mat_Mat
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 24, 2015 4:51 pm

SAP History input folder

Post autor: Mat_Mat »

Witam serdecznie

Jestem konsultantem fukcjonalnym i od instalacji SAP GUI 740 borykam sie z problemem braku historii danych jakie wprowadzam w wybranych polach czyli po wejściu na dane pole i kliknięciu "backspace" nie widzę poprzednio wprowadzanych wartości.

System operacyjny to Windows 10 Pro

Początkowo w konfiguracji SAP GUI sprawdziłem jaki folder mam wybrany do zapisywania pliku mdb. Nie było żadnego i nie istniał tez fizycznie na moim komputerze (standardowa ściezka to coś a'la "C:\Users\"user"\AppData\Roaming\SAP\SAP GUI". Niestety pomimo tego, że kliknąłem "clean history" i zalogowalem sie nowy plik mdb nie wygenerował się. Próbówałem zmian na "bylejaki" folder np w Moje dokumenty ale wtedy krzyczy "input history directory doesnt exist". W konsekwecji cały czas nie mam dostępu do historii a dodatkowo pojawila się jeszcze jedna "dolegliwość". Kiedy odpalam SAP logon na pulpicie (?) zapisuje się nagle plik saplgmgra przy wykonywaniu dalszych prac np debuggowanie masa innych pliczków "abap_user","abap_spec". Kompletnie nie rozumiem czemu na pulpicie?

Próbowałem kilka razy odinstalowac SAP GUI i zainstalować na nowo, ale problem nie zniknął. Przy każdej nowej instalacji zauważyłem, że mój SAP logon pozostawał taki sam tzn zapisane połączenia do różnych SAP'ów. Czytałem również 199527, ale wydaje mi się że wszystko ok. Zainstalowałem nawet zalecane z 2238623, ale równiez bez zmian.

Z góry bardzo dziekuje za każdą pomoc

Pozdrawiam

M
ODPOWIEDZ