SAP kernel patch wersion upgrade

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: pabi »

Witam
Mam kernel 7.53 patch 16 muszę go zaktualizować do 112, baza ASE.
I teraz jak to zrobić prawidłowo, pobrałem patch 112 ale on zawiera tylko dwa pliki patches.mf i tp więc domyślam się, że to zła droga, chyba patche kernela nie są kumulatywne?

Czy muszę pobrać wszystkie patche od 16 wzwyż do 112 z obu zakłądek OSS (database independent oraz ASE(moja baza)) i wgrać do katalogu kernela ?
Czy też pobrać po prostu cały kernel (exe i exedb w najnowszych dostępnych wersjach -dla independent ver 116, a dla ase 100 dla wersji 753) i
bjarkowski
Posty: 116
Rejestracja: pt lip 15, 2016 5:31 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: bjarkowski »

Nie napisales jakie pliki pobrales - moim zdaniem pobrales jedynie program tp, a nie caly kernel.
Wystarczy ze bedziesz mial najnowszy kernel, nie ma potrzeby wgrywac wszystkich po kolei.

Musisz pobrac dwa pliki:
SAPEXE - to jest ogolna czesc kernela
SAPEXEDB - to jest czesc dostosowana do bazy ktorej uzywasz

Nastepnie rozpakowujesz oba pliki do jednego katalogu i nastepnie przenosisz je do katalogu kernela.
bjarkowski
Posty: 116
Rejestracja: pt lip 15, 2016 5:31 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: bjarkowski »

Sprawdzilem na SAP Launchpad - najnowszy (pelny) pakiet kernela to wersja 100. W wersji 112 o ktorej piszesz jest jedynie tp.
Proponuje uzyc pelnej wersji kernela a nie aktualizowac pakiet po pakiecie :)
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: pabi »

Czyli dla mojej bazy ASE i obecnje wersji 753 patch 16:

1.Utworzyć sobie katalog "nowy kernel".
2.pobrac z oss "kernel part 1" patch 100 z sekcji database independent i rozapkować w tym katalogu "nowy kernel".
3.pobrac z oss "kernel part 2" patch 100 z sekcji database ASE i rozapkować w tym katalogu "nowy kernel".
Czyli teraz w tym katalogu mamy sumę 753 plików patch 100 database independent plus ASE.
4.Teraz pobrać z oss z sekcji database independent wszystkie patche powyżej 100 czyli aż do 114 i kopiować po kolei do katalogu "nowy kernel" nadpisując ?

Sory za łopatologiczny opis ale pierszy raz aktualizuje :)
muszę doprowadzić do wersji 753 patch 112 minimum bo takie mam info w nocie https://launchpad.support.sap.com/#/notes/2615477
bjarkowski
Posty: 116
Rejestracja: pt lip 15, 2016 5:31 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: bjarkowski »

Ja bym sprobowal pobrac dodatkowo najnowszy pakiet disp+work i rozpakowac do tymczasowego folderu kernela. Moim zdaniem nie ma sensu sciagac wszystkiego - dopiero jesli paczka nowy kernel oraz disp+work nie pomoze wtedy zaglebialbym sie w szczegoly (disp+work jest znow pakietem, zawierajacym wiele plikow).
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: pabi »

Czyli :
narazie zatrzymać się ze ściąganiem całego kernela pobrać tylko patch 114 dispatcher +work i jego zawartośc nadpisać do katalogu ze starym kernelem (stary jest w wersji patch 016) ?
bjarkowski
Posty: 116
Rejestracja: pt lip 15, 2016 5:31 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: bjarkowski »

Nie :) Sorki jesli wyrazilem sie malo jasno.
Pobierz caly kernel (SAPEXE oraz SAPEXEDB) oraz disp+work. Calosc rozpakuj do jednego katalogu (disp+work na koncu). Zrob backup starego kernela i nastepnie podmien go.
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: pabi »

Rozumiem, że pliki z sapexe i sapexe db się nie pokrywają więc nie nadpisuję nic, natomiast paczkę disp+work wgrywam na końcu, bo tu już pliki będą się pokrywać i po prostu nadpisywać ?
bjarkowski
Posty: 116
Rejestracja: pt lip 15, 2016 5:31 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: bjarkowski »

Tak
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: pabi »

bardzpo dziękuje za pomoc, jeszcze jedno pytanie:

Czy mogę uznać że taka procedura : skopiuj najnowszy kernel db independent (kernel part1) do katalogu, dodaj do tego katalogu kernel part2 czyli database dependent part (cześć dla odpowiedniej bazy), a potem dodawaj po kolei nadpisując wszystkie patche w górę aż do najnowszego jest zawsze prawidłowa ?
czyli wgrywam do katalogu tą wersję 100, potem nadpisuje w tym katalogu patch 101, potem 102 aż do 114 ...
bjarkowski
Posty: 116
Rejestracja: pt lip 15, 2016 5:31 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: SAP kernel patch wersion upgrade

Post autor: bjarkowski »

Zasadniczo tak.
Natomiast ja bardzo rzadko wgrywam poszczegolne paczki. Praktycznie zawsze cale paczki kernela (SAPEXE i SAPEXEDB).
Dodatkowe komponenty wrzucam jedynie, gdy mam jakis konkretny powod - np. wiem ze jest bug w tp lub R3trans.
Jedynym wyjatkiem jest lib_dbsl - zdarza mi sie to aktualizowac, ale tez jedynie gdy mam jakies podejrzenia ze to moze pomoc.
ODPOWIEDZ