Zapis IDoc do pliku

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Zapis IDoc do pliku

Post autor: mikas »

Dziękuję za odpowiedzi, przekazuję "wyżej" temat ;)

pozdrawiam, Michał
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Zapis IDoc do pliku

Post autor: mikas »

Wrócę jeszcze w tym temacie z jedną sprawą. Już prawie produkcyjnie mamy uruchomione wysyłanie danych do XML. Ale jest teraz lekki problem, ponieważ mamy 2 tzw. modele dystrybucji. W BD64 jest jeden do obecnego systemu i drugi do innego, który wysyła te dane w formie XML.
Czy można jakoś włączyć "filtrowanie", czyli jeśli chcemy wysłać dane, to wysyłają się poprzez wskazanie naszego nowego modelu dystrybucji ?
Teraz joby wysyłające dane, wysyłają je za każdym razem gdy są nowe dane.
Macie jakiś pomysł ?

pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zapis IDoc do pliku

Post autor: dominik.tylczynski »

Tak naprawdę w SAP jest jeden model dystrybucji ALE/IDoc. Ten model jest podzielony na wglądy, żeby było łatwiej nim zarządzać. Zatem nie można mówić o starym czy nowym modelu. Można ewentualnie mówić o starych i nowych wglądach tego samego modelu. Przy pomocy modelu dystrybucji ALE/IDoc definiujesz, które systemy odbierają jakie komunikaty. Jeśli w modelu (w dowolnym wglądzie) zdefiniujesz odbiorcę danego komunikatu, to SAP będzie próbował do tego systemu wysyłać ten komunikat. Piszę "próbował", gdyż do poprawnej wysyłki komunikatu musisz jeszcze zdefiniować profil partnera (systemu odbiorczego) oraz port komunikacyjny.

W modelu możesz zdefiniować filtry np. określić, że dany system będzie odbierał tylko komunikaty MATMAS (dane podstawowe materiału) dla określonych rodzajów materiału. Te filtry wykorzystuje się praktycznie np. przy integracji zewnętrznych systemów WMS. Filtrowanie działa wtedy na podstawie numeru magazynu.

Więcej o filtrowaniu przeczytasz na SAP Help: IDoc Interface/ALE - Filters
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Zapis IDoc do pliku

Post autor: mikas »

Tak, faktycznie może źle nazwałem, ale oczywiście masz rację :)

Czy możesz napisać gdzie to filtrowanie ustawiam, bo albo źle szukam, albo na helpie SAPa nie podają transakcji i jak to zrobić ... :roll:

Dziękuję z góry, pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zapis IDoc do pliku

Post autor: dominik.tylczynski »

Jak dokładnie chcesz filtrować? Jaki typ komunikatu wysyłasz? Wg jakich pól chcesz filtrować?
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Zapis IDoc do pliku

Post autor: mikas »

Już wiem, doklikałem ;)
BD64, na danym wglądzie modelu dla określonego typu komunikatu np. COND_A (cenniki), ustawiłem filtr danych, klikamy w oknie "Tworzenie grupy filtrów" i dodałem warunek na rodzaj cennika dla danego kraju. Działa :)
Tak samo dla dostaw (DESAD_V). Dla ARTMAS (indeksy) już nie mogę bo mam indeksy tworzone jeden na kilka krajów, więc nie mam wyróżnika po kraju. Ale to moja specyfika, jakby były tworzone indeksy tylko dla Polski albo tylko dla Rumunii to filtr by "łapał" to i wysyłał np. indeks z danego kraju dla danego kraju.

Dzięki za pomoc i wskazówki gdzie szukać :)

pozdrawiam, Michał
ODPOWIEDZ