Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: sylwia123 »

Witam,
Mam pytanie, odnośnie danych na formatce dokumentu kontra danych w bazie danych.
Dlaczego jak Wystawiam fakturę korektę MIRO z datą Podstawową terminu zapłaty (pole ZFBDT) = 25.05.2018 r to w SE16N w tabeli BSEG mam datę ZFBDT z faktury pierwotnej, korygowanej? Czemu w BSEG przenosi się data nie 25.05.2018 r tylko ta stara z 2017 roku... mam przez to problem z walidacjami...
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (64.3 KiB) Przejrzano 2532 razy
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (36.06 KiB) Przejrzano 2532 razy
adasko213
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 2:29 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: adasko213 »

Może ta nota pomoże:
1759365 - Credit memo with the Net due date incorrect

Resolution
If you want use the payment term days, you must enter the Indicator "V" in the Credit Memo field BSEG-REBZG "Invoice Ref", in addition to the specified Payment Method.

You can also modify this Field for the Credit Memos already posted. Manual filling of the Field can take place during the Entry of the Credit Memo, or in a Document Change Transaction:

Run transaction FB02 to call up the Credit Memos. Drill down to Customer Line Item. Here, you should be able to see the Field "Invoice ref.' (BSEG-REBZG). Place a 'V' in this Field. With this, the Credit Memo is due based on the Payment Terms.

Credit Memo with Invoice Reference have the same Terms of Payment and Baseline Date as the Invoice.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: sylwia123 »

Dziękuję Adaśko.
nota wskazuje głównie rozwiązanie dla korekt z tego co zrozumiałam, bez referencji.
Moja korekta jest z referencją i w polu "Invoice ref.' (BSEG-REBZG) mam numer faktury korygowanej i nie mogę tam wstawić "V".

Natomiast zdanie:

Credit Memo with Invoice Reference have the same Terms of Payment and Baseline Date as the Invoice.

Jest zgodne własnie z tym co u mnie się dzieje, czyli Credit Memo (korekta) ma tą samą Baseline Date (Date podstawy) z Faktury pierwotnej a nie z tego co wpisuję.

Nie wiem czy jest to bug systemu czy co...
adasko213
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 2:29 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: adasko213 »

Według mnie tak działa standard - jeśli nie wskażemy, że chcemy inną datę to bierze z dokumentu pierwotnego.
Można to oczywiście zrobić bez V, ale to już raczej rozszerzeniem.

W pomocy do pola masz:
For line items which are related to another line item, this field contains the number of the partner document.

Use

In the standard system the field is used for:
• Credit memos which refer to a particular invoice item
•Subsequent invoices for an invoice item
• Partial payments for an invoice item
•Partial clearings of down payments.

In the first two cases mentioned, the terms of payment are copied from the cross-referenced invoice item into the item currently being processed. This ensures that items due on the same date are paid together by automatic payment.

A special rule applies to credit memos which have a "V" in this field. The due date is determined in the same way as for an invoice. If the field is empty (containing neither a document number nor a "V") the due date is the baseline date for payment.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: sylwia123 »

No właśnie, a ja wypełniając korektę wskazałam że chcę inną datę 25.05.2018 r. I taka mi widnieje na dokumencie.
Natomiast w BSEG jest skopiowana stara z 2017 r. Może jeszcze jakieś pole powinnam uzupełnić, żeby ta data 25.05.2018 r. się wstawiła do BSEG?

Zastanawia mnie też, skoro na dokumencie widnieje mi data 25.05.2018 r. czyli ta poprawna, to on (sap) musi ją gdzieś w tabeli pamiętać, ale nie jest to BSEG-ZFBDT...więc nie wiem gdzie on sobie to zapamiętał.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: sylwia123 »

Moze ja czegoś nie rozumiem nie wiem ... :shock: :shock: :shock: :wink: :wink: :wink:
adasko213
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 2:29 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: adasko213 »

Data którą widzisz MIRO to data pobrana z tabeli RBKP nie z BSEG. Zmieniając datę w dokumencie system faktycznie zapisał Ci do RBKP Twoją wartość. Dalej (podczas księgowania) została już uruchomiona logika po stronie FI czyli odczyt terminu płatności z dokumentu referencyjnego i przeniesienie go do dokumentu księgowego (BSEG). Wysterować tym możesz poprzez substytucje/rozszerzenie bądź 'V' w referencji.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: sylwia123 »

Aha rozumiem teraz :) A jezeli dam V w referencji to wtedy system będzie wiedział która ja fakturę koryguje? Bo ja sobie tam wstawiałam numer faktury pierwotnej.
adasko213
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 2:29 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: adasko213 »

Jeśli MIRO jest robione w referencji do zamówienia nadal będziesz miała historię - będzie powiązanie po stronie MM.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Aktualizacja daty w BSEG - korekta FV

Post autor: sylwia123 »

Tak, do zamówienia jest robione MIRO.
Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienia i cierpliwość :)
Teraz już wiem co i jak :)
ODPOWIEDZ