transakcja ST05

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

transakcja ST05

Post autor: Margo.Pol »

Cześć,

słyszałam o fajnej transakcji st05 dzięki której mogę podejrzeć z jakich tabel pobierają dane różne transakcje, tylko nie za bardzo wiem jak z niej skorzystać...
Potrzebuje podejrzeć transakcje "z" z jakich tabel zaciąga dane i właśnie ta transakcja miała mi pomóc ale nie wiem jak ją się używa.Czy ktoś z st05 kiedyś korzystał i może mi pomóc?

pozdrawiam
Małgorzata
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: transakcja ST05

Post autor: yacol »

SQL Trace daje zdecydowanie dokładniejsze informacje ale czasami wystarczy zbadać otoczenie wewnętrzne programu. Tu też możemy otrzymać wykaz tabel, z których dany program korzysta. Z poziomu SE38, po wpisaniu nazwy programu naciskamy klawisz F9 albo z menu Pomoce wybieramy opcję Otoczenie wewnętrzne programu. Można tu określić jakiego typu informacje/operacje nas interesują. Inna opcją jest moduł funkcyjny RS_CROSSREFERENCE, który zwraca bardzo podobne informacje.
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: transakcja ST05

Post autor: Margo.Pol »

Dziękuje :)

Możesz napisać mi co to znaczy "moduł funkcyjny RS_CROSSREFERENCE" jak go używać.
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: transakcja ST05

Post autor: yacol »

Moduł funkcyjny to sprawa bardziej dla programisty ABAP ponieważ jest związana z odpowiednimi uprawnieniami. Najpierw zobacz proszę czy możesz pobawić się z Otoczeniem wewnętrznym programu z poziomu transakcji SE38.
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: transakcja ST05

Post autor: Margo.Pol »

tak, mam dostęp do transakcji se 38,

dziękuje
ODPOWIEDZ