SAP Fiori - architektura

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

SAP Fiori - architektura

Post autor: pabi »

Witam
Mam pytanie o Fiori Launchpad. Możliwe są dwa typy architektury: piewszy mamy 2 serwery: backend oraz Fiori jako frontend i do niego łaczą się użytkownicy np. komórką,i drugi typ z jednym serwerem (którego ja nie znam) to mamy tylko backend (np. serwer hcm) i na nim doinstalowujemy addona Fiori, wtedy userzy łaczą się bezpośrednio na ten addon backendowego serwera, frontendowego Fiori nie ma.

Moje pytanie jest takie w przypadku drugim jak nazywa się ten addon, który zastępuje oddzielną instancję Fiori ? To jest Fiori Frontend Serwer ?

I drugie pytanie (dotyczy architektury typu 1 powyżej, czyli tej jak mamy 2 serwery)jaka jest różnica między komponentem :
-SAP Fiori for S4 Hana
-SAP Fiori Frontend server
mam oba komponnety na Fiori Frontend, a wg mnie SAP Fiori for S4 Hana to już jest Frontend serwerem.

Sory jeśłi zamieszałem, ale cieżko się połapać w tym.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: SAP Fiori - architektura

Post autor: dominik.tylczynski »

Wg mojej wiedzy architektura zawsze jest taka sama:
fiori.jpg
fiori.jpg (52.18 KiB) Przejrzano 2220 razy
Jest front end i jest back end. Natomiast front end można uruchomić w wersji embedded tj. zainstalować na tym samym serwerze co back end. Moim zdaniem opcja embedded jest ok dla systemów rozwojowych czy testowych. W systemie produkcyjnym nie robiłbym wersji embedded, bo wtedy użytkownicy będą się łączyć bezpośrednio z systemem ERP i generować dodatkowe obciążenie. Jest to również mocno niebezpieczne jeśli aplikacje Fiori chcesz wystawić poza sieć firmową i dać do nich dostęp z zewnątrz.
ODPOWIEDZ