GOS attachments - dodanie nowych kolumn do listy

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
aszymanski
Posty: 72
Rejestracja: pt lip 11, 2014 1:01 pm
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 28 times

GOS attachments - dodanie nowych kolumn do listy

Post autor: aszymanski »

Cześć,
mam taki case:
użytkownik dodaje załączniki do dokumentów SD poprzez opcję w GOS "zachowaj jako dokument gospodarczy". Te załączniki trafiają do archivelink i w zależności od rodzaju dokumentu (SAEOBJART) są wysyłane mailem razem z fakturą SD do klienta.
Problem w tym, że standardowo w opisie takiego załącznika jest opis rodzaju dokumentu załącznika. Jeśli klient doda kilka załączników takiego samego rodzaju, to na liście widać te załączniki z takim samym opisem, np "Instrukcja". Brak informacji o tym, kto dołączył załącznik, brak nazwy pliku, opisu, godziny wprowadzenia.
Zaimplementowałem rozwiązanie, które pozwala na zapis i wyświetlanie dodatkowych atrybutów załącznika.
https://wiki.scn.sap.com/wiki/display/S ... hment+list

Teraz można przy dodawaniu załącznika dodać opis, potem widać go na liście, jak również usera, nazwę pliku, datę i godzinę.
Super, jest tylko jeden problem, nie widać już rodzaju dokumentu, bo teraz w tym samym polu (BITM_DESCR) wyświetlany jest opis. Rodzaj dok. jest bardzo ważny, bo na tej podstawie użytkownicy wiedzą czy dany załącznik ma być wysłany do klienta czy nie.

Zastanawiam się jak można dodać kolumnę do listy załączników. Pewnie append do struktury SGOS_ATTA.
Czy ktoś ma doświadczenia jak to oprogramować, czy jest jakiś standardowy enhancement do tego? Może mi podpowiecie zanim zacznę rzeźbic jakieś implicit enh.? ;)
Mogłaby też pomóc podmiana zawartości pola BITM_TYPE, teraz jest tam zawsze opis "Zarchiwiz. dokumennt".

Ewentualnie, może jest możliwość (gdzieś słyszałem) zmiany konfiguracji GOS, tak, żeby lista załączników była w postaci tree, gdzie jest podział na rodzaje dokumentów?

Z góry dzięki.

pozdrawiam,
Adam
aszymanski
Posty: 72
Rejestracja: pt lip 11, 2014 1:01 pm
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 28 times

Re: GOS attachments - dodanie nowych kolumn do listy

Post autor: aszymanski »

Odpowiem sobie sam, zrobiłem prosty implicit enhancement ;)
Na końcu metody CL_ARL_AL_ITEM->CONSTRUCTOR podmieniam opis w polu BITM_TYPE w zależności od rodzaju dokumentu.
ODPOWIEDZ