Blokada transakcji parę dni w miesiącu

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
pp99
Posty: 93
Rejestracja: czw lip 26, 2007 8:52 am
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Blokada transakcji parę dni w miesiącu

Post autor: pp99 »

Czy znacie sposób lub miejsce (BADI, enhancement, cokolwiek) gdzie można by dopisać blokady określonych transakcji (tabelka Z) w określonym czasie (tabelka Z) dla określonej jednostki gospodarczej?

P
aszymanski
Posty: 72
Rejestracja: pt lip 11, 2014 1:01 pm
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 28 times

Re: Blokada transakcji parę dni w miesiącu

Post autor: aszymanski »

Pytanie jest zbyt ogólne.
Natomiast na 99% mogę odpowiedzieć, że nie ma jednego takiego rozszerzenia, chociażby z tego powodu, że:
-chcesz blokować dla konkretnej jednostki, czyli transakcja musi być możliwa do uruchomienia, a przetwarzanie ma być dozwolone dla innych JG,
-księgowanie dokumentów FI (zgaduję, że o to może chodzić) można wykonać na wiele różnych sposobów (różne transakcje, jak również odpalanie przez posting interface) i dla każdego z tych sposobów może być konieczne inne zaimplementowanie blokady.
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Re: Blokada transakcji parę dni w miesiącu

Post autor: karol.dabrowski »

Moim zdaniem jedynie pozostaje obejść problem zakładając o okreslonej porze locka na tabeli (otwierając do edycji innym programem np poprzez background job uruchamiany o określonej porze ...)
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Blokada transakcji parę dni w miesiącu

Post autor: dominik.tylczynski »

Przede wszystkim pytanie o cel takiej blokady - po co chcesz ją robić? Co dokładnie chcesz zablokować? Jakie transakcje, jakie operacje?
pietaszek
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 12:04 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Blokada transakcji parę dni w miesiącu

Post autor: pietaszek »

Zastanawiam się jaki sens użycia lock na tabeli. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że lock robi się na chwilowe "przytrzymanie" tabeli dla siebie, taki DML szczególnie w środowisku dużych zmian - np. billing.
Ja zadam dodatkowe pytania: czy te blokady są specyficzne czasowo? czy działają one o określonych godzinach, czy raczej w określonych przypadkach.

Osobiście wykonał bym to na podstawie autoryzacji do uruchomienia funkcji dostępowych do bazy. PP99 napisałeś, że nie dotyczy jednej transakcji ale kilku. Nie wiem czy owe transakcje mają mieć równoczesną blokadę czasową, czy każda z o innej porze. jednym z rozwiązań są JOBy, które o określonej porze aktywują autoryzację dostępu wejścia do tabeli, a inne ją wyłączają. Oczywiście to tylko jeden z pomysłów. Dla mnie za mało danych. Może opisz więcej, co chciałbyś osiągnąć, a pochylimy się nad podpowiedzią.
ODPOWIEDZ