sap testowa wersja

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
Klaudia12345
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 24, 2019 2:12 pm

sap testowa wersja

Post autor: Klaudia12345 »

Hejka. Czy jest możliwość sciagniecia sobie SAPA w domu na komputer jakieś wersji testowej i ogólnie zapoznanie sie z polami jak i z systemem? Generalnie chodzi mi o pocwiczenie tworzenia nowych artykułów poprzez MM41. Nie mam żadnego serwera. można jakoś to zrobić?
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: sap testowa wersja

Post autor: pabi »

Tak.
Nazywa się to IDES, jest to system SAP wraz z przykłaową konfiguracją i danymi.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: sap testowa wersja

Post autor: dominik.tylczynski »

Tak całkiem bez własnego serwera, własne licencji i bez żadnych kosztów to będzie spory problem.
IDES owszem jest, ale wymaga licencji SAP oraz własnego serwera. Ponadto musisz mieć kogoś, kto Ci ten system zainstaluje, skonfiguruje itd. SAP jest sporym systemem, to nie jest MS Office, który instalujesz klikając "Dalej".

Jeśli chcesz się na szybko rozklikać w MM41 przyjrzyj się systemom dostępnym w chmurze na stronie SAP Cloud Appliance Library
Aby uruchomić taki appliance musisz mieć konto u dostawcy usług chmurowych np. Good Cloud lub AWS lub Azure oraz licencję SAP. Jest natomiast wersja trial licencji na 30 dni.
Za moc obliczeniową z chmury musisz zapłacić, ale to nie jest nie do przejścia. Wg mojej wiedzy Google daje chyba z 200$ na start.

Poklikaj, poczytaj... Powodzenia
piootrj
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 05, 2019 1:43 pm
Has thanked: 2 times

Re: sap testowa wersja

Post autor: piootrj »

Nie jestem jakimś specem ale czy wersja developerska nie pomogła by Ci w "ogarnięciu" pewnych aspektów?

Do ściągnięcia tutaj https://developers.sap.com/trials-downloads.html
Można "postawić" SAP'a na kompie/laptopie używając wirtualizacji i jakiegoś darmowego linux'a.

Jak coś służę pomocą na ile dam rade :D
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: sap testowa wersja

Post autor: dominik.tylczynski »

Wg mojej wiedzy w tej developerskiej wersji nie będzie np. transakcji MM41.
Wersja developerska zawiera narzędzia programistyczne ABAP, ale nie zawiera modułów funkcjonalnych.
piootrj
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 05, 2019 1:43 pm
Has thanked: 2 times

Re: sap testowa wersja

Post autor: piootrj »

dominik.tylczynski pisze: czw sie 08, 2019 11:54 am Wg mojej wiedzy w tej developerskiej wersji nie będzie np. transakcji MM41.
Wersja developerska zawiera narzędzia programistyczne ABAP, ale nie zawiera modułów funkcjonalnych.
oo dziękuje za wyjaśnienie :)
ODPOWIEDZ