Fiori przez google chrome - dwa przypadki

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Fiori przez google chrome - dwa przypadki

Post autor: pabi »

Cześć
Mam dwa portale Fiori w moim środoiwsku, jeden dla HR, drugi dla ERPa.
W środowisku wykorzystujemy dwa typy certyfikaów - certyfikat serwera apliacji i certyfikat imienny użytkownika (na końcówce).

dla portalu HR: Wpisując w chrome adres portalu HR przeglądraka prosi o potwierdzenie mojego ceryfikatu imiennego, po czym działa SSO i portal od razu się otwiera, bez okna z loginem i hasłem.

dla portalu ERP: Wpisując w chrome adres portalu ERP przeglądarka identycznie prosi o potwoierdzenie mojego certyfikatu imiennego, po czym otwiera się okno z prośbą o podanie loginu i hasła. Nic tam nie wpisuje, ustawiam się ponownie na końcu adresu url i daje enter. Portal wchodzi, SSO zadziałało.
Gdy natomiast dałbym po pytaniu o certyfikat imienny anuluj - to portal wchodzi, bez okna z loginem i hasłem, SSO działa.

I mam dwa pytania.
1. Jak wyłaczyć przeglądarce pytanie o potwierdzenie ceryfikatu imiennego, dodać go na stałe jako zaufany?
2. I drugie ważniejsze - jak w przypadku poratlu ERP zrobić, by po zatwierdzeniu ceryfikatu imiennego nie wyskakiwało okno z loginem i hasłem tylko zadziałało SSO bez konieczności ponownego kliknięcia enterem na końcu URL?
ODPOWIEDZ