PERNR nie może być wykorzystywany w tabeli BD

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
emil
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:02 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 42 times

PERNR nie może być wykorzystywany w tabeli BD

Post autor: emil »

Tworzę sobie mały projekt na uczelnię i pojawił mi się ciekawy problem.

W ramach jednej z tabel, chciałem wykorzystać pole typu PERNR jako komórkę w której przechowam dane dot. użytkownika, który wykonał jakąś czynność. SAP nie pozwala mi tego zrobić - dlaczego? Informacja z systemu nie naprowadza mnie na rozwiązanie problemu.

Ogólnie obszedłem problem wykorzystując typ UNAME (osiągnę to samo o co mi chodziło), jednak nadal mnie intryguje, co SAPowi nie podobało się w PERNR.
Załączniki
3.png
3.png (22.3 KiB) Przejrzano 1987 razy
2.png
2.png (23.19 KiB) Przejrzano 1987 razy
1.png
1.png (15.02 KiB) Przejrzano 1987 razy
endoex
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 08, 2018 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times

Re: PERNR nie może być wykorzystywany w tabeli BD

Post autor: endoex »

Wlasciwie odpowiedz jest jednym ze zrzutow ekranu . PERNR to struktura ze zdefiniowana duza iloscia pol ktora probujesz przypisac do pojedynczego pola a UNAME to pojedyncze pole . Jesli koniecznie chcesz wykorzystac PERNR uzyj P_PERNR .
Załączniki
PERNR.png
PERNR.png (53.59 KiB) Przejrzano 1973 razy
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: PERNR nie może być wykorzystywany w tabeli BD

Post autor: wojtas7 »

Niesamowite jest w tym systemie, że poważnie 90% problemów jest wprost wyświetlona na ekranie, wystarczy czytać ze zrozumieniem (bez obrazy ale to zrozumienie pojawia się dopiero po latach doświadczeń..). Dotyczy to dumpów ST22, wywalonych jobów SM37, statusów IDoców, statusów RFC, komunikatów logów z SLG1 itd itd itd
endoex
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 08, 2018 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times

Re: PERNR nie może być wykorzystywany w tabeli BD

Post autor: endoex »

wojtas7 pisze: pn gru 30, 2019 11:38 am Niesamowite jest w tym systemie, że poważnie 90% problemów jest wprost wyświetlona na ekranie, wystarczy czytać ze zrozumieniem (bez obrazy ale to zrozumienie pojawia się dopiero po latach doświadczeń..). Dotyczy to dumpów ST22, wywalonych jobów SM37, statusów IDoców, statusów RFC, komunikatów logów z SLG1 itd itd itd
Calkowicie sie zgadzam . Czasami zmeczone oko nie jest w stanie wychwycic oczywistych bledow ...
emil
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:02 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 42 times

Re: PERNR nie może być wykorzystywany w tabeli BD

Post autor: emil »

Pamiętajcie o tym, że SAP jest dość specyficzny. W sytuacji, gdy po latach siadam i znów próbuję programować w całkiem obcym środowisku, niektóre jego elementy są równie zaskakujące, co niezrozumiałe.
...co nie zmienia faktu, że im dłużej patrzę w te abapy, tym bardziej mi się podoba ta niemiecka logika. No, może poza kwestiami dotyczącymi uprawnień ;)

@endoex - dziękuję za wyjaśnienie.
...a teraz idę szukać na forach wyjaśnienia kolejnej ciekawostki, na którą trafiłem...
ODPOWIEDZ