dodatkowe atrybuty w dokumencie sapoffice

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
aszymanski
Posty: 72
Rejestracja: pt lip 11, 2014 1:01 pm
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 28 times

dodatkowe atrybuty w dokumencie sapoffice

Post autor: aszymanski »

Cześć,
Tworzę sobie abapem dokument sapoffice i wysyłam mailem do klienta.
Chciałbym w tym dokumencie gdzieś sobie zapisać jako dodatkowy atrybut np. numer faktury SD związany z tym mailem.
Zanim utworzę Z-tabelkę do tego celu, może ktoś z Was wie o takim rozszerzeniu do sapoffice, żeby sobie dowolne pola do dokumentu dołączać?
aszymanski
Posty: 72
Rejestracja: pt lip 11, 2014 1:01 pm
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 28 times

Re: dodatkowe atrybuty w dokumencie sapoffice

Post autor: aszymanski »

W dokumencie sapoffice są pola, które mogłyby mi się przydać:
SOOD-OBJSRT (sort field)
SOOD-OBJNAM (document name)
ale niestety nie widzę możliwości ich napełnienia podczas tworzenia dokumentu przy uzyciu klasy cl_bcs...
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: dodatkowe atrybuty w dokumencie sapoffice

Post autor: greg_hhl »

A tytuł? W tytule można to zmieścić - ja wysyłam maile wprawdzie nie do sapoffice ale na zewnątrz ale bcs i w tytule podaje numer f-ry.
aszymanski
Posty: 72
Rejestracja: pt lip 11, 2014 1:01 pm
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 28 times

Re: dodatkowe atrybuty w dokumencie sapoffice

Post autor: aszymanski »

Ja też wysyłam na zewnątrz, ale to akurat nie ma znaczenia.
Teraz mam nr faktury w tytule i na potrzeby raportu "dokumenty wysłane mailem" wyszukuję w polu OBJDES po "Faktura 1234".
Niestety, po pierwsze jest to bardzo nieeleganckie rozwiązanie (nr w tytule jako link łączący obiekty), a po drugie panie z księgowości między sobą przesyłają inne dokumenty z analogicznym tytułem "Faktura 5678" ;)
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: dodatkowe atrybuty w dokumencie sapoffice

Post autor: greg_hhl »

Zgadzam się, że wyszukiwanie po fragmencie pola tekstowego jest słabym rozwiązaniem .... i staram się tego unikać jak ognia. W tym, przypadku nie bardzo mi się chciało coś kombinować i pozostałem przy tym.
SOOD ma dość szeroką strukturę, ja bym przeszukał tabelę i sprawdził, które pola są puste i jedno z nich wykorzystał. Np. OBJSRT - ma wystarczającą długość do przechowania numeru faktury i, prawdopodobnie, da się je wypełnić przed wysyłką.
ODPOWIEDZ