Development i transportowanie częstych zmian DEV->QS

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Development i transportowanie częstych zmian DEV->QS

Post autor: wojtas7 »

Ciekawi mnie jak sobie radzą Wasze firmy, jak jest sporo developmentu i intensywne testowanie na systemie testowym.
U nas jest to zrobione przez automatyczne tworzenie transportu kopii i potem przy go live nie ma stresu z kolejnością transportów i zależnościami.
Myślę że to genialny pomysł, trochę kodu a efekty wprost spektakularne.

Jak jest u was?
tominek
Posty: 153
Rejestracja: pt lip 04, 2008 11:10 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Development i transportowanie częstych zmian DEV->QS

Post autor: tominek »

radzą sobie za pomocą Solution Managera i funkcjonalności CHaRM :) Super zarządzenia zmianą, możliwość wprowadzenia użytkowników biznesowych jako tesetrów/aprobujących zmiany, do tego po zaimpementowaniu tego rodzaju narzędzia oraz poprawnego użytkowania, adutorzy nie marudzą.

T.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Development i transportowanie częstych zmian DEV->QS

Post autor: dominik.tylczynski »

Wg mojej wiedzy ChaRM przenosi zmiany z DEV do QS właśnie przy pomocy transportu kopii.
Moim zdaniem transporty kopii, robione ręcznie lub przez ChaRM to najlepszy sposób na przenoszenie zmian DEV->QS pod testy modułowe.
tominek
Posty: 153
Rejestracja: pt lip 04, 2008 11:10 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Development i transportowanie częstych zmian DEV->QS

Post autor: tominek »

dokładnie tak, zmiana z systemu deweloperskiego na system testowy jest przenoszona jako transport kopii.

Pozdrawiam,
T.
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: Development i transportowanie częstych zmian DEV->QS

Post autor: wojtas7 »

u nas śmiga to fajnie, w momencie zwolnienia transportu z deweloperskiego w user exit mamy pytanie, czy zwolnić czy zrobić transport kopii, i automatycznie robi się transport kopii z wszystkimi obiektami z danego taska.
ODPOWIEDZ