Collective Search Help - określenie, z którego Elementary Search Help zostały pobrane wartości

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
MarekB
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 19, 2021 1:59 am

Collective Search Help - określenie, z którego Elementary Search Help zostały pobrane wartości

Post autor: MarekB »

Witam serdecznie,

W Z-owej tabeli mam m.in. dwa pola:
1. char10 - które zawiera numer odbiorcy lub dostawcy ( KUNNR lun LIFNR )
2. char1 - pole dwuwartościowe ( D lub O )określające, czy nr dotyczy dostawcy czy odbiorcy.

Dla pola nr 1 wymagany jest search help podczas wyboru wartości na ekranie w SELECT-OPTIONS.
Stworzyłem Collective Search Help składające się z dwóch Elementary Search Help pobierające numery
z tabel : KNB1 i LFB1.

Pyt. 1:
Czy można określić, czy wybrany numer z Search help dotyczy odbiorcy lub dostawcy?
Czyli czy został pobrany z Elementary pobierającego dane z tabeli KNB1 lub LFB1?

Pyt. 2: Czy jest znacznik lub pole w tabeli/strukturze konfiguracyjnej (np.SHLP_TAB) określające źródło?
Pyt. 3: Czy konieczne będzie oprogramowanie EXIT-a?

Pozdrawiam
Marek
ZETKA
Posty: 69
Rejestracja: czw lis 04, 2010 10:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 71 times
Kontakt:

Re: Collective Search Help - określenie, z którego Elementary Search Help zostały pobrane wartości

Post autor: ZETKA »

Jest co najmniej kilka rozwiązań tego zagadnienia. Podam dwa przykłady:
1. Jeżeli użytkownik wie, czy ma wybrać dostawcę czy odbiorcę pole z wartością D/O powinno być określone jako pierwsze (wystarczą wartości stałe na poziomie domeny), następnie pomoc wyszukiwania dostawcy/odbiorcy można zrealizować jako zdarzenie AT SELECTION-SCREEN ON VALUE-REQUEST z modułem funkcyjnym F4IF_INT_TABLE_VALUE_REQUEST.

2. Wykorzystując search help exit możemy wyświetlić zarówno dostawców jak i odbiorców za pomocą elementarnej pomocy wyszukiwania a wybór pozycji z listy może wypełnić jednocześnie oba pola na ekranie selekcji.
Pozdrawiam,
Krzysiek
ODPOWIEDZ