Transakcja do przyjęcia nie odróżnia jednostek miary

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
Patryk_Z
Posty: 95
Rejestracja: pt lip 23, 2021 10:00 pm
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Transakcja do przyjęcia nie odróżnia jednostek miary

Post autor: Patryk_Z »

Dzień Dobry,
Mam dość dziwną sytuację z jedną z zetowych transakcji:

Sytuacja wygląda następująco:

Mam w systemie założone materiał X. Materiał ten ma zdefiniowane 2 jednostki miary do których są przypisane odpowiednio kody EAN:
kod 123 dla jednostki podstawowej SZTUKA
kod 321 dla jednostki MASTER, która zawiera 10 SZTUK


Korzystam z przygotowanej zetowej transakcji do przyjęcia dostawy przychodzącej na skanerze. Transakcja działa w ten sposób, że po podaniu numeru dostawy i jednostki składowania skanowane są kody materiału w celu jego przyjęcia.
Skanując kod 123 przyjmuję 1 SZTUKĘ materiału X
Skanując kod 321 przyjmuję 10 SZTUK materiału X

Tutaj jeszcze wszystko działa prawidłowo. Pojawił się jednak problem - dostarczone produkty zostały oklejone kodami w ten sposób, że występują w nich wiodące zera, więc na produktach mam fizycznie następujące kody:
kod 0123 dla SZTUKI
kod 0321 dla MASTER

Oto jak się zachowuje transakcja w przypadku zeskanowania takich kodów:
Skanując kod 0123 przyjmuję 1 SZTUKĘ materiału X
Skanując kod 0321 przyjmuję 1 SZTUKĘ materiału X

W przypadku kodu z wiodącym zerem materiał w obu przypadkach został rozpoznany, ale w obu przypadkach przyjęta została tylko jedna sztuka.

I teraz moje pytanie - czy taka sytuacja może wynikać z błędu w przygotowanej zetowej transakcji czy może jest to problem, który może nie być z nia w ogóle związany?
ZETKA
Posty: 69
Rejestracja: czw lis 04, 2010 10:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 71 times
Kontakt:

Re: Transakcja do przyjęcia nie odróżnia jednostek miary

Post autor: ZETKA »

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to, że kod EAN to kod EAN - każda cyferka ma znaczenie. Skąd jakieś zera wiodące?
Pozdrawiam,
Krzysiek
wojtas7
Posty: 1060
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 314 times

Re: Transakcja do przyjęcia nie odróżnia jednostek miary

Post autor: wojtas7 »

na 99% trzeba po prostu zajrzeć do transakcji i zapewne dać pod te kody 123/321 conversion_exit_input/output i pozbyć się zer wiodących.
ODPOWIEDZ