Faktura zaliczkowa SD walutowa -> poprawność kursu

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
sapdoctor
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 12:06 pm
Been thanked: 7 times

Faktura zaliczkowa SD walutowa -> poprawność kursu

Post autor: sapdoctor »

Witam,

Mam taki proces, klient oczekuje aby:

1. Ze zlecenia sprzedażowego powstawało żądanie zaliczki jako dokument pro-memoria w FI w EUR
2. Na podstawie zlecenia generowana będzie również faktura pro-forma w EUR
3. Klient płaci za proformę w EUR i wyciąg bankowy w jest księgowany na przyklad fizycznie we wtorek ale WB jest z poniedziałku.
4. Oczekiwanie jest takie czy po zaksięgowaniu i rozliczeniu żądania zaliczki w FI i zaksięgowaniu zaliczki wartość ta przejdzie do SD i będzie widoczna na raporcie z poziomu zlecenia sprzedażowego? Jestem konsultantem FI i nie wiem tego.
5. Dodatkowo chcemy aby było możliwe wystawienie faktury zaliczkowej kilka dni po wpłacie ale żeby faktura przeliczyła się po kursie z daty wpłaty. a nie z daty dokumentu. Czy ta data wpłaty jest widoczna na zleceniu sd? Czy można to to jakoś wyprowadzić i nie chodzi o to żeby data faktury zaliczkowej (data dokumentu) była = dacie wpłaty ale żeby data przeliczenia była równa dacie wpłaty? Dodatkowo chcemy żeby data VAT była równa = dacie wpłaty.

Jaki jest best practice na to?

Pozdrawiam
Adrian
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: Faktura zaliczkowa SD walutowa -> poprawność kursu

Post autor: RKISIEL »

sapdoctor pisze: sob lip 21, 2018 12:30 pm Witam,

Mam taki proces, klient oczekuje aby:

1. Ze zlecenia sprzedażowego powstawało żądanie zaliczki jako dokument pro-memoria w FI w EUR
(...)
Jaki jest best practice na to?

Pozdrawiam
Adrian
Cześć,
Technikalia to raczej w Logistyka - w SD to słabo pomożemy :(
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ