F110 - e-mail do dostawcy

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
fla18
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 25, 2018 1:07 pm

F110 - e-mail do dostawcy

Post autor: fla18 »

Witam,

Mam pewnien problem z generowaniem maili do dostawców z transakcji F110.
Skonfigurowałem BTE2040, dodałem e-mail w danych dostawcy.

Po zdebuggowaniu Z_SAMPLE*2040 prawidłowo jest pobierany e-mail dostawcy oraz finna-nacha = 'I'.
Dodam że w zakładce Printout/Data medium w F110 widnieje program RFFOAVIS_FPAYM.
Po dodaniu ręcznie wcześniej utworzonego wariantu do programu RFFOAVIS_FPAYM, w którym to wariancie określona jest drukarka o nazwie PRMAIL w polu FORDPRIA wiadomość e-mail pojawia się w SOST.

W jaki sposób zapisać ten wariant dla tego programu na stałe, dla danej formy płatności w F110? Co należy zmienić aby maile wychodziły automatycznie po wygenerowaniu nośnika płatności?
gorg6
Posty: 56
Rejestracja: czw sty 22, 2015 3:00 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times

Re: F110 - e-mail do dostawcy

Post autor: gorg6 »

Witam,
Jakie masz ustawienia w ostatniej zakładce w f110?
Pozdrawiam,
Jarek
fla18
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 25, 2018 1:07 pm

Re: F110 - e-mail do dostawcy

Post autor: fla18 »

RFFOAVIS_FPAYM oraz wariant dla tego programu.

Wariant ten za każdym razem muszę wybierać ręcznie, przy tworzeniu nowego rekordu płatności.
gorg6
Posty: 56
Rejestracja: czw sty 22, 2015 3:00 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times

Re: F110 - e-mail do dostawcy

Post autor: gorg6 »

Spróbuj skopiować ustawienia F110 z poprzedniego uruchomenia. To zaciągnie dostawców/ odbiorców / formy płatności i ustawienia programów do wydruku
0. Uruchom F110.
1. Wejdź na zakładkę parametry
2. Edycja ( Edit) -> Kopiowanie parametrow ( Copy parameters) LUB przycisk F9
3. Podaj przebieg z którego chcesz kopiować
fla18
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 25, 2018 1:07 pm

Re: F110 - e-mail do dostawcy

Post autor: fla18 »

Chyba nie do końca się rozumiemy. Mi chodzi o to aby po podaniu formy płatności, jednostki gospodarczej i danych dostawcy i reszty danych w F110 w ostatniej zakładce wydruk i nośnik danych przy programie RFFOAVIS_FPAYM automatycznie wypełniał się wariant dla tego programu, bez konieczności wchodzenia w tą zakładkę.

Po wybraniu ręcznie przeze mnie tego wariantu w ostatniej zakładce mail wysyła się do dostawcy.
ODPOWIEDZ