Element PSP/środki trwałe w budowie

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
xadax
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 19, 2022 12:15 pm

Element PSP/środki trwałe w budowie

Post autor: xadax »

Dzień dobry, sprawa wygląda następująco:
W firmie w przypadku faktur za środki trwałe zamówienie inwestycyjne jest robione z dekretacją na projekt(element PSP), przyjecie jest ksiegowane na element PSP, ja następnie nakłady inwestycyjne przeksiegowuje na środki trwałe w budowie i w przypadku przyjęcia srodka trwalego element PSP się rozlicza.
Co zrobić w sytuacji gdy faktura niesłusznie została przyjęta z przypisaniem elementu PSP i mam srodek trwaly w budowie który nie jest środkiem trwalym i faktura powinna być zaksięgowana od razu w koszty, czy jest jakaś możliwość aby ten element rozliczyc nie przyjmując srodka trwałego?
Podobna sytuacja gdy cała faktura zostala zaksiegowana na srodekt trwały w budowe, a powinna tylko część, jak w takiej sytuacji rozliczyc element PSP.
Tak na prawdę kwoty mogłabym sobie odpowiednio przeksiegowac, ale co zrobić z elementem PSP?
Nie wiem czy wszystko dobrze opisałam gdyż dopiero co zaczynam przygodę w SAP z środkami trwałymi.
Malwilk
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 24, 2022 9:33 am

Re: Element PSP/środki trwałe w budowie

Post autor: Malwilk »

Witam
Czy udało się rozwiązać problem, jeżeli tak bardzo bym poprosiła o rozwiązanie. Dopiero zaczynam prace z SAP i z środkami trwałymi w budowie, i myśle ze taka sytuacja może mi się przydarzyć dziękuje za pomoc.
ODPOWIEDZ