rozliczanie pozycji pojedynczych dostawców: F-44

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
enduser
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 3:09 pm

rozliczanie pozycji pojedynczych dostawców: F-44

Post autor: enduser »

witam,

mam problem z rozliczeniem dostawcy. Gdy wyświetlam pozycje nierozliczone tego dostawcy w transakcji FBL1N, to system pokazuje mi 14 pozycji. Wszystkie te pozycje dają saldo = 0 i powinienem je rozliczyć. Ale jak chcę je wyświetlić w transakcji F-44 to pokazuje mi się tylko 6 pozycji. Dlaczego???

Prosze o jakąś pomoc.

pozdrawiam,
enduser
marcin.jankowiak
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 02, 2007 8:37 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

re: rozliczanie pozycji pojedynczych dostawców: F-44

Post autor: marcin.jankowiak »

dzień dobry,

myślę, że rozwiązaniem problemu bedzie któryś z poniższych punktów:

- prosze sprawdzić, czy pozycje, które nie wyświetlają się w transakcji F-44 przypadkiem nie są księgowane jakąś operacją specjalną. Być może jest tak, że wariant wyświetlania pozycji pojedynczych obejmuje zarówno standardowe pozycje jak i pozycje z operacjami specjalnymi. Jeśli tak jest to proszę wybrać w transakcji F-44 kod operacji specjalnej, z którą księgowane były pozycje. I problem rozwiązany;)

- jeśli powyższe nie zadziałało, to problem może być powiązany z programem automatycznych płatności. Prawdopodobnie sytuacja ma się tak, że została utworzona propozycja płatności i do końca nie została przetworzona. W rezultacie system blokuje wszystkie pozycje, które zaproponował do zapłaty i nie pozwala je rozliczać. Jeśli tak jest, to proszę usunąć tę propozycję płatności, a brakujące pozycje powinny sie pojawić w transakcji rozliczania.
pozdrawiam,
marcin jankowiak
[email protected]
enduser
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 3:09 pm

re: rozliczanie pozycji pojedynczych dostawców: F-44

Post autor: enduser »

witam,

dziękuję!! Rzeczywiście zawieruszyła się jedna propozycja płatności, która nie została do końca przetworzona, i to ona blokowała pozycje, o które mi chodziło.

pozdrawiam,
enduser
zwiezda
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 10, 2007 4:40 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: re: rozliczanie pozycji pojedynczych dostawców: F-44

Post autor: zwiezda »

najczestszym powodem "znikania" w rozliczaniu otwartych pozycji, jest wlasnie program automatycznych platnosci

szczegolnie w firmach, ktore puszczaja proposale kilka razy dziennie
wwsieradzan
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 10, 2018 8:18 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: rozliczanie pozycji pojedynczych dostawców: F-44

Post autor: wwsieradzan »

Prośba o wyjaśnienie F-44 . Zaksięgowana jest faktura i zapłata na dostawcy na to samo konto KG ta sama kwota . Przy rozliczeniu tworzy się dokument rozliczeniowy zawierający przeciwstawne dekrety . Do tej pory powstawał pusty dokument z przypisaniem do pozycjo rozlicznych
Gdzie może być przyczyna ze powstają dodatkowe dekrety
Dziadek
Posty: 130
Rejestracja: pn maja 16, 2016 12:19 pm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 71 times

Re: rozliczanie pozycji pojedynczych dostawców: F-44

Post autor: Dziadek »

Zapewne różne działy gospodarcze w tych pozycjach.
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: rozliczanie pozycji pojedynczych dostawców: F-44

Post autor: RKISIEL »

wwsieradzan pisze: pn lut 04, 2019 12:53 pm Prośba o wyjaśnienie F-44 . Zaksięgowana jest faktura i zapłata na dostawcy na to samo konto KG ta sama kwota . Przy rozliczeniu tworzy się dokument rozliczeniowy zawierający przeciwstawne dekrety . Do tej pory powstawał pusty dokument z przypisaniem do pozycjo rozlicznych
Gdzie może być przyczyna ze powstają dodatkowe dekrety
Jeśli nasz włączoną NKG/NGO i role zdefiniowanie dla DGO a pozycje są w podziale dla FAGLFLEX (np. konta dla VAT należny/naliczony, które zgodnie z SAP nie mają DGO - patrz BSET) to w pozycji dla DGO jest pusto i wtedy giną pozycje z f-03/f/44/f-51/f-30/f-32.
Rafał Kisiel
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: rozliczanie pozycji pojedynczych dostawców: F-44

Post autor: RKISIEL »

Cześć,

Zobacz implementację dla BTE 940/950- tam sobie poradziłem z tym przypadkiem.
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ