wyłączanie naliczania amortyzacji

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
kratka
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 12, 2007 9:52 am

wyłączanie naliczania amortyzacji

Post autor: kratka »

Hej,

mam pytanie i prośbę zarazem. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest możliwość czasowego wyłączania naliczania amortyzacji środków trwałych? Mamy sytuacje, w której kilka środków trwałych bedzie przez jakiś czas nieużywane i tym samym nie powinny być amortyzowane. Potem, bedziemy mieli 2 sytuacje: albo znów bedą używane - i wtedy powinniśmy włączyć ponownie naliczanie amortyzacji, albo ŚT będą sprzedawane.

z góry dzieki za pomoc:)

pozdrawiam,
kratka
marcin.jankowiak
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 02, 2007 8:37 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

wyłączanie naliczania amortyzacji

Post autor: marcin.jankowiak »

Cześć,

prostym rozwiązaniem może byc zmiana klucza amortyzacji (na 0000 - bez naliczania amortyzacji) w danych podstawowych środka trwałego, w zakładce WYCENA. System wtedy zaktualizuje plan amortyzacji i nie bedzie juz naliczał amortyzacji na tym środku trwałym.
pozdrawiam,
marcin jankowiak
[email protected]
MOSS
Posty: 150
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 8:44 am
Lokalizacja: MOC :)
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: wyłączanie naliczania amortyzacji

Post autor: MOSS »

marcin.jankowiak pisze:Cześć,

prostym rozwiązaniem może byc zmiana klucza amortyzacji (na 0000 - bez naliczania amortyzacji) w danych podstawowych środka trwałego, w zakładce WYCENA. System wtedy zaktualizuje plan amortyzacji i nie bedzie juz naliczał amortyzacji na tym środku trwałym.
a czy nie lepsze byłoby użycie Asset shutdown. Mozna tam podac okresy czasu w jakich nie ma byc "aktywny"

pozdrawiam

M.
marcin.jankowiak
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 02, 2007 8:37 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Post autor: marcin.jankowiak »

Hej,

tak to prawda. Jeśli wcześniej naliczana amortyzacja była prawidłowa, i nie powinna być skorygowana, to lepszym rozwiązaniem jest użycie znacznika "czasowe wycofanie Składnika Aktywów Trwałych" i podanie okresu na jaki ma być dany składnik wycofany.
pozdrawiam,
marcin jankowiak
[email protected]
kratka
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 12, 2007 9:52 am

Post autor: kratka »

Hej,

dzięki za pomoc. Własnie chodziło mi o możliwość czasowego wyłączania amortyzacji bez korekty wczesniejszych zapisów. Ale obie informacje sa cenne i się przydadzą.

pozdrawiam,
kratka
FBL1N
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 16, 2007 10:09 am
Been thanked: 1 time

Post autor: FBL1N »

a czy istnieje możliwość tymczaswoego wyłączenia naliczania amortyzacji tylko w jednym obszarze wyceny??
MOSS
Posty: 150
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 8:44 am
Lokalizacja: MOC :)
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: wyłączanie naliczania amortyzacji

Post autor: MOSS »

MOSS pisze:
a czy nie lepsze byłoby użycie Asset shutdown. Mozna tam podac okresy czasu w jakich nie ma byc "aktywny"

pozdrawiam

M.
ten znacznik ustawiasz na poziomie danych podstawowych środka trwałego ... wiec, raczej jego użycie wyłączy we wszystkich obszarach ...
martaszef
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 21, 2008 4:07 pm

Post autor: martaszef »

hej,
Mam pytanie co do użycia asset shutdown.
Asset shutdown
Set this indicator if you want to shut down the asset for the displayed period of time.

No depreciation will be calculated for assets that have been shut down when you use an appropriate depreciation key.
Nie specjalnie mi zadziałało same włączenie tego wskaźnika. Może mi ktoś powiedzieć, jaki klucz amortyzacji jest rozumiany przez "właściwy" w powyższym opisie? Z góry dzięki.

Marta
ODPOWIEDZ