obsługa nierozliczonych pozycji

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
enduser
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 3:09 pm

obsługa nierozliczonych pozycji

Post autor: enduser »

Hej,

mam taki problem:
muszę na jednym koncie KG włączyć opcję: Obsługa pozycji nierozliczonych. Jak chce tę zmiane zapisać, to mam komunikat błędu - Zmiana ustawienia obsługi nierozl. pozycji nie jest możliwa -> opis, a w opisie, ze saldo konta nie jest zerem.
Jak wyksięgowałem pozycje z tego konta, to znów dostałem komunikat błędu: Saldo konta = 0; istnieją jednak pozycje na koncie. Czy można to jakoś obejść? Nie chciałbym zakładać nowego konta.

pozdr.
enduser
marcin.jankowiak
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 02, 2007 8:37 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Post autor: marcin.jankowiak »

Witam,

rzeczywiście, w tym przypadku komunikaty nie są zbyt pomocne. Istnieje standardowy program, który włącza opcję obsługi nierozliczonych pozycji - RFSEPA02 (do wyłączania obsługi nierozliczonych pozycji jest program RFSEPA03).
Niestety powyższe programy nie są obsługiwane/wspierane przez SAP'a od jakiejś wersji (chyba 4.5B), więc po uruchomieniiu ich dostajemy komunikat, żeby je opuścić :(
Jest jednak nota OSS (175960), która opisuje jak poprawić kod źródłowy, aby można było jednak uruchomić te programy. Oczywiście należy najpierw zrobić kopię standardowego programu na "zetową" i na niej robić poprawki.
pozdrawiam,
marcin jankowiak
[email protected]
enduser
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 3:09 pm

Post autor: enduser »

Hej,

pomogło, dzieki!
Jeszcze trzeba było zablokować konto przed zapuszczeniem tego programu (to informacja na przyszłość dla innych forumowiczów:D
ODPOWIEDZ