ręczny wyciąg z konta

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
TR
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:18 pm

ręczny wyciąg z konta

Post autor: TR »

cześć

mam problem z ręcznym wprowadzaniem wyciągu. Chciałem w najbliższym czasie uruchomic funkcję ręcznego księgowania wyciągów bankowych. Obecnie wszystko księguje się przez standardową transakcje F-02 na konta (KG/Dostawców/Odbiorców), a chciałbym skonfigurować schematy księgowań i operacje wewnętrzne, tak aby choć troche zautomatyzować ten proces.
Problem jest następujący: Wprowadzając wyciąg w transakcji FF67, w niektórych polach nie mogę wyświetlić słowników, tzn listy możliwych wpisów. Tak mam np dla pola Dostawca. Myslałem, że to moze jest standard, ale juz dla pola Odbiorca mam możliwość poszukania odbiorcy, który mnie interesuje. Wiec coś jest chyba nie tak.
Czy mógłby mi ktoś pomóc?
Tadek
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:54 pm

Post autor: Tadek »

hej,

u nas był taki problem i skończyło się chyba tym, ze abaper musiał dopisać kilka linijek kodu, żeby program zadziałał poprawnie. Ale to było z innym polem, to był chyba dział gospodarczy.

pozdrawiam
tadek
marcin.jankowiak
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 02, 2007 8:37 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Post autor: marcin.jankowiak »

Witam,

rzeczywiście, to nie jest standardowe zachowanie systemu i myslę również, ze nie musi się to skończyć aż taką ingerencją w kod programu. Problem ten jest opisany w nocie - 310999 i dotyczy starszych wersji sapa.
W nocie o powyższym numerze dość dokładnie jest opisana procedura wg której można uzyskać pomoc wyszukiwania dostawcy. Oprócz pola dostawcy jest tam również opisany sposób uzyskania pomocy wyszukiwania dla takich pól jak: konto KG, dział gospodarczy, MPK i centrum zysku.
pozdrawiam,
marcin jankowiak
[email protected]
ODPOWIEDZ