eksport faktury do pliku tekstowego

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
Zamolekko
Posty: 28
Rejestracja: pt maja 17, 2019 11:34 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: eksport faktury do pliku tekstowego

Post autor: Zamolekko »

wchodząc w VF02->faktura->wyprowadzanie, pojawia się pole jak na zdjęciu. Klikając opcje wydruku, albo podgląd wydruku niestety nic się nie uruchamia.
Załączniki
vf02.jpg
vf02.jpg (75.42 KiB) Przejrzano 2049 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: eksport faktury do pliku tekstowego

Post autor: dominik.tylczynski »

Zauważ, że obie Twoje informacje wyjściowe nie są standardowe - ich nazwy zaczynają się na Z.
Dostępność podglądu wydruku zależy od implementacji programu drukującego, który obsługuje daną informację wyjściową. Jeśli programista nie zrobił dobrze implementacji to podgląd może nie być dostępny.
Zamolekko
Posty: 28
Rejestracja: pt maja 17, 2019 11:34 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: eksport faktury do pliku tekstowego

Post autor: Zamolekko »

Dziękuję za odpowiedź. Spróbowałem inaczej wyeksportować fakturę do pliku poprzez Y_DV1_50000021 ->skok do-> wyświetlanie listy->system->lista->zapamiętanie->plik lokalny i tutaj mogę wyeksportować do .txt lub .xls niestety faktura zostaje wyeksportowana jako ,,suchy" tekst bez odstępów i tabel takich jakie są widoczne w pdfie.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: eksport faktury do pliku tekstowego

Post autor: greg_hhl »

Leszekk pisze: pn sty 23, 2012 6:29 pm Witam,
Spotkałem się z dziwnym żądaniem klienta, który chce aby mu przesłać fakturę w pliku tekstowym. Czy można jakoś fakturę już wystawioną wyeksportować do pliku tekstowego?

Wiem, że pytanie brzmi głupio, ale na razie nie mam bardziej precyzyjnych wymagań klienta tylko przekaz ustny pani z marketingu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Leszek
Pomijając kwestię sposobu osiągnięcia pliku tekstowego - tak wysłany plik nie może być uznany za dokument księgowy o ile nie jest podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym. On ewentualnie może służyć jako dodatek do wysłanej faktury papierowej.
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: eksport faktury do pliku tekstowego

Post autor: RKISIEL »

greg_hhl pisze: czw maja 23, 2019 12:46 pm (...)On ewentualnie może służyć jako dodatek do wysłanej faktury papierowej.
Cześć,
Cały czas podczas dyskusji (a trwała 7 lat :o ) zastanawiałem się nad jej celem.

Jakoś umknął... :shock:
A autor "zaginął w akcji'....

Bo boksujemy się z tematem w 2019 roku a wątek jest z 2012.
Jeśli temat jest aktualny to może autor (Leszekk) wyjaśni o co toczymy bój?
Piszemy, trwonimy czas a temat jest martwy...

Miłego wieczoru
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ