FI-AA błąd AA614 przy likwidacji LVA

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
martaszef
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 21, 2008 4:07 pm

FI-AA błąd AA614 przy likwidacji LVA

Post autor: martaszef »

hejka,

Mam problem z likwidacją środka trwałego w jednej klasie LVA. SAP v.5.0. Komunika błędu wskazuje na to, że został przekroczony dozwolony limit dla danego obszaru / klasy / jednosti gospodarczej.
Jednak z punktu widzenia konfiguracji, w tym obszarze nie ma sprawdzenia limitu (No maximum amount check). Poza tym, w ten sam sposób są skonfigurowane inne klasy LVA, i które bez problemu można zlikwidować.
Wszystkie środki zostały 100% zamortyzowane w bieżącym roku fiskalnym (2 miesiące przed likwidacją) zgodnie z kluczem 100%, ale SAP chce rekalkulować wartości...

Sprawdziłam noty OSS, ale nic ciekawego nie znalazłam. Liczę na odpowiedź "godną tego forum" (cytat z jednego z konsultantów).
:D
pozdrawiam,
Marta
kimo
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 08, 2007 8:37 am

Post autor: kimo »

Hej,

Wg tego co napisałaś to sprawdziłaś limity dla obszarów w transakcji OAYK i w obszarze nie ma wprowadzonego limitu.

Sprawdź proszę jeszcze czy wprowadzony jest limit dla asset class w danym obszarze transakcja OAY2.

pozdrawiam
KIMO
martaszef
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 21, 2008 4:07 pm

Post autor: martaszef »

hej Kimo,

Dzięki za odpowiedź :D . Obie te transakcje były sprawdzone. Ślęczę nad tym od wczoraj, i żadnego śladu. Doszłam tylko do tego, że coś tam musi być na rzeczy z naliczeniem amortyzacji, chociaż na pierwszy rzut oka wygląda ok (jak sprawdzam AW01N to we wszystkich obszarach wartość netto jest zero). Kombinowałam z różnymi rzeczami i za każdym razem dosteję inny komunika błędu, ale wszystko się kręci wokół próby korekty amortyzacji i tego nieszczęsnego limitu.

Może przyda się również kilka innych informacji: rok obrotowy mamy od września, środek był przyjęty w listopadzie, amortyzacja dla wszystkich obszarów naliczona w listopadzie (żadnych błędów w logach), konfig w tym momencie dla LVA jest taki, że max kwota jest sprawszana we wszystkich obszarach (limity kwotowe odpowiednio ustawione w PLN i walucie grupy)
w grudniu robiliśmy zmianę konfig dla LVA (ale kilka klas środków a problem jest tylko w 1)
w logu z księgowania amortyzacji za grudzień widzę żółte komunikaty "Message no. AAPO509, Errors in planned depreciation were found for asset" (zignorowane zresztą przez użytkownika) chociaż tak naprawdę środki te są 100% zamortyzowane...
Cuda na kiju!

Z góry dzięki za jakikolwiek nowy trop :)
Marta
ODPOWIEDZ