IDOC i faktura, powiązanie referencją

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
sap_m
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:57 am

IDOC i faktura, powiązanie referencją

Post autor: sap_m »

Witam

W systemie jest teraz ustawione tak, że po sprzedaży na kasie tworzy
się IDOC z numerem ZUONR oraz faktura z tym samym przypisaniem.

Gdzie się to ustawia, że pole ZUONR (przy generowaniu IDOC'a) jest brane z takiej a nie innej kolumny tabelki ZRETAIL?

Czy dałoby się to przeprogramować tak, aby każda pozycja na paragonie (przy np. jednym tylko typie artykułu ) miała osobny numer przypisania jeśli na paragonie były by np. 2 artykuły określonego typu.
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Przeprogramować na pewno się da. Pytanie tylko co masz oprogramowane w swoim systemie, bo tabelka ZRETAIL wygląda na nie-standard.

Dominik Tylczyński, ICG
sap_m
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:57 am

Post autor: sap_m »

Tak to wchodzi z zretail i robi się z tego IDOC, tylko, że później jakoś jest generowany z tego dokument materiałowy i teraz nie wiem gdzie? Czy to działka SAPu czy Retailu,
bo ten dokument jest generowany z IDOCu już chyba?
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Masz rację, że dokument materiałowy jest generowany na podstawie IDoc'a przychodzącego do systemu docelowego.
Nie wiem jaki jest rodzaj tego IDoc'a, więc nie mogę Ci od raz podać funkcji, która go przetwarza, zwłaszcza, że może to być niestandardowy IDoc.
Sam możesz natomiast szybko się doklikać do odpowiedniej funkcji w następujący sposób:
  • 1. Wejdź do transakcji WE20 "Partner profiles".
    2. W drzewie po lewej stronie rozwiń gałąź z systemami logicznymi i wybierz system logiczny, który wysyła Twojego IDoc'a.
    3. W prawej części ekranu, w tabeli "Inbound parameters" odszukaj komunikat logiczny ("Message type") dla Twojego IDoc'a i wklikaj się w niego
    4. Na kolejnym ekranie znajdziesz "Process code", którym jest przetwarzany IDoc, wklikaj się w niego
    5. Wyświetlą Ci się szczegóły definicji process code. W polu "Identification" będzie nazwa funkcji, która przetwarza IDoc'a.
HTH
Dominik Tylczyński, ICG
Ps. Tutaj znajdziesz informacje o implementacji funkcji przetwarzających IDoc'i.
sap_m
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:57 am

Post autor: sap_m »

Co do tego, aby każda pozycja miała swój numer przypisania to mam to już ustawione.

Ponoć można ustawić gdzieś w customizingu aby referencja na operacji finansowej miała swój numer przypisania a operacja sprzedaży inne przypisanie.
I tak to by się miało zaksięgować, tylko nie wiem czy to możliwe?
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Napisz proszę więcej jaki rodzaj komunikatu i rodzaj IDoc'a jest przesyłany oraz w jaki sposób ustawiłeś numerowanie pozycji. Może to pozwoli zbliżyć się do konfiguracji, która jest Tobie potrzebna.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
sap_m
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:57 am

Post autor: sap_m »

Chodzi mi o to, że w momencie sprzedaży usługi generowane są dwa numery referencyjne (jeden za sprzedaż np. kartą a drugi to numer autoryzacji w firmie, która tą usługę dostarcza). I po sprzedaży bedą przychodzić z dwóch firm potwierdzenia o zrealizowanej transakcji no i potrzeba by było te
dwa potiwerdzenia powiązać z jednym dokumentem finansowym (tworzonym w momencie sprzedaży) aby taka pozycja została rozliczona (w tr. FBL3N)
ODPOWIEDZ