JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: wojtas7 »

Jeszcze nie, ale że jest darmowa to spróbujemy za jakiś czas gdy skończy nam się licencja na to co kupiliśmy w zeszłym roku - zawsze to oszczędność kilkuset złotych. Czy ta aplikacja MF potrafi walidować zgodność z XSD?
Lukas.terb
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 11, 2016 12:32 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: Lukas.terb »

Ja mam zamiar używać owej aplikacji. A do tej pory używałem KLIENTA_JPK. Niestety na tą chwilę KLIENT_JPK 2.0 to krok wstecz.

Raportowanie błędów jest koszmarne i nieczytelne, trzeba się naprawdę chwilę zastanowić o co chodzi. Plusem jest możliwość integracji aplikacji z podpisem elektronicznym.
alabama
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 16, 2017 11:03 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: alabama »

Cześć,

my korzystamy (a właściwie próbujemy) z aplikacji klienckiej MFu.
Odpowiadając na pytanie - tak aplikacja waliduje podany plik xml ze schematem xsd - nie przepuści do etapu podpisywania pliku, jeżeli walidacja nie przejdzie.

Natomiast w naszym przypadku aplikacja po zwalidowaniu, podpisaniu i przesłaniu testowego jpk_vat, odsyła błąd 410 - nieprawidłowy format zip.
Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem?
Jaga13
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 06, 2009 1:30 pm
Has thanked: 4 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: Jaga13 »

witam,

u nas też jest błąd 410 , a walidacja w sap przeszła prawidłowo . Czy komuś udało się wysłać plik ?
pcelect.rr
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 25, 2016 9:00 am

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: pcelect.rr »

Witam, problem jest można powiedzieć w aplikacji MF , nie działa prawidłowo w każdym środowisku , pomaga instalacja na innym kompie

Robert
firemaly
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 23, 2007 12:51 pm
Been thanked: 5 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: firemaly »

Potwierdzam,

U nas wszystkie spółki i pliki zostały wysłane przez aplikację MF i oprócz błędu InitUpload to wszytko poszło sprawnie - InitUpload dotyczył braku komunikacji z serwerem, ale nie wiemy czy to wina naszych zabezpieczeń, więc jak się podpieliśmy do AP telefonii komókowej to przeszło bez problemu.

Pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

pcelect.rr pisze: pn lut 27, 2017 10:38 am Witam, problem jest można powiedzieć w aplikacji MF , nie działa prawidłowo w każdym środowisku , pomaga instalacja na innym kompie

Robert
Czy nie należałoby tego problemu zgłosić do Ministerstwa, albo do twórcy oprogramowania firmy Aplikacje Krytyczne?
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: sajmon »

to nie jest wina aplikacji Klient JPK, a po prostu wina zablokowanych portów - przerabiałam to dość intensywnie teraz :-) musi być odblokowany też dostęp do chmury publicznej microsoft azure plus jeszcze jakieś inne porty - jakie ? to nie wiem dokładnie
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

To jest cenna informacja. Moim zdaniem jednak aplikacja powinna dokładnie informować na jakich portach komunikuje i podawać w logu błędów z jaką komunikacją jest problem.

Poza tym informacja Roberta, że instalacja na innym komputerze rozwiązała problem sugeruje, że jednak problem nie leży tylko w zablokowanych portach. Blokada portów dotyczy zwykle wszystkich komputerów w sieci.

To są tylko jednak moje domysły i logiczne wnioski, które mogą być błędne.
Jaga13
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 06, 2009 1:30 pm
Has thanked: 4 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: Jaga13 »

nie wiem co dokładnie było przyczyną błędu 410, ale udało się wysłać plik po zainstalowaniu programu MF- klient jpk 2.0 w dn 27.02.2017 na nowym komputerze (ze wszystkimi aktualizacjami) oraz założeniu nowego profila firmy. Po wysyłce pliku pojawił się kod 303 a potem upo. Zobaczymy co będzie za miesiąc :D
margo
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 16, 2017 5:42 pm

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: margo »

czesc,
czy ktos z was wdrozyl add-on PLVAT 100, z sukcesem zainstalowal SP02 i przeslal pliki do MF za pomoca aplikacji eTransfer??
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: sajmon »

@margo a jaki masz problem z wysyłka?
margo
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 16, 2017 5:42 pm

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: margo »

Mamy problem z instalacja SP02 (Syntax error w /PLVAT/CL_JPK_VATREG_DATA=====CP). nie znalazlam zadnych not, wiec sie zastanawiam, czy ktokolwiek, poza moim klientem nabyl add-on i kiedykolwiek ruszyl z SP02.
eTransfer nie potrafil wyslac nawet pliku testowego ministerstwa finansow..
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Komunikat wskazuje na błąd składni ABAP w addon PLVAT. Moim zdaniem należy się zwrócić do autora i dostawcy tego addon'a. Kto nim jest?
anna.pieczarka
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 09, 2017 10:30 pm

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: anna.pieczarka »

Cześć,
mam pytanie odnośnie produktu add-on PLVAT JPK Kreator, struktura KR. Z dokumentacji oraz testów wynika, że Zespół konta jest odczytywany z pierwszej cyfry konta, a Kategoria konta z kolejnej (ew. kolejnych). W przypadku gdy spółka korzysta z globalnego planu kont i non-leading ledger takie założenie wydaje się błędne - np. w strukturze sprawozdania finansowego konta zaczynające się na 2* są przypisane jako aktywa trwałe, a czasami jako aktywa obrotowe. Z tego co mi wiadomo nie ma możliwości przypisania (tabeli) konta GL do zespołu kont i kategorii. Czy ktoś z Was spotkał się już może z tym problemem?
Będę wdzięczna za komentarz.
ODPOWIEDZ