JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
RKISIEL
Posty: 581
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 262 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: RKISIEL »

dominik.tylczynski pisze:AFAIK wg warunków licencji SAP każdy własny development jest własnością SAP. Tak a propos braku zgody na publikację.
Dzięki Dominiku.
Jestem zawsze fair - wykonawca wierzy i nie chcę być mydłkiem bez wartości :?
Nikt nie dał mi zgody, ani SAP ani dostawca...
Kiedyś próbowałem obejrzeć kod f-my GAVDI - dostałem komunikat, że kod jest własnością firmy (...) bez dostępu do kodu. Nie próbuję złamać praw do czegokolwiek.
Rafał Kisiel
dominik.tylczynski
Posty: 8307
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1911 times
Been thanked: 1471 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

RKISIEL pisze:Dzięki Dominiku.
Jestem zawsze fair - wykonawca wierzy i nie chcę być mydłkiem bez wartości :?
Nikt nie dał mi zgody, ani SAP ani dostawca...
Kiedyś próbowałem obejrzeć kod f-my GAVDI - dostałem komunikat, że kod jest własnością firmy (...) bez dostępu do kodu. Nie próbuję złamać praw do czegokolwiek.
Wiadoma rzecz - Gavdi napisało produkt, który jest ich własnością intelektualną (własnością rozumianą potocznie i zdroworozsądkowo) i tę własność chcą chronić. Wskazałem tylko, że w świetle tego co wiem o warunkach licencji SAP własność takich rozszerzeń nie jest tak oczywista. Naturalnie w żadnym razie nie może to być podstawą do upubliczniania kodu bez zgody autora. Niezależnie od warunków licencji, pokrętnego prawa i jego często sprzecznych interpretacji jakieś zasady w życiu trzeba mieć, choćby po to, aby bez żenady patrzeć w lustro.
RKISIEL
Posty: 581
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 262 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: RKISIEL »

Cześć,

Minęło mi w tym roku 25 lat pracy zawodowej. Zawsze starałem się być fair, raz byłem oskarżony o plagiat ale wygrałem i za zadośćuczynienie mogłem wiele, wiele lat nie pracować :) Po prostu mój produkt był lepszy a znamy (na rynku, w którym działałem) dostawca miał dominującą pozycję. Dzięki wygranej posypały się jak z rękawa propozycje. Co było dalej to już kiedyś opisałem - wątek "SAP w wolnej..."
Rafał Kisiel
emer
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 04, 2016 10:12 am

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: emer »

Lukas.terb pisze:To co się zmieniło jest w pliku pod linkiem (strona 12 i 13)

http://www.mf.gov.pl/documents/764034/5 ... 282%29.pdf


Zabranie możliwości wysyłania kilku plików, pewnie jeszcze bardziej utrudni komuś życie.
Tuż po nowym roku ma być jakaś ogólnodostępna nota do tego dla Starter Solution for JPK.
wean
Posty: 36
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 10:25 pm

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: wean »

Czy ktos juz próbował wygenerowac w standardowym rozwiązaniu dane JPK_VAT z data obowiazku podatkowego w 2017 ,ale z dokumentów ksiegowanych w 2016?
Czy jest nota SAP to korygujaca ? bo na ekranie selekcji JPK jest obowiazkowy wybór roku ..

dziekuje
Dziadek
Posty: 130
Rejestracja: pn maja 16, 2016 12:19 pm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 71 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: Dziadek »

Ja próbowałem i przewidywałem ten problem już pół roku temu w tym wątku:
sap-fin/jpk-vat-t6964.html
Pisałem o tym problemie do SAP, ale mnie olali wtedy. Nie sprawdzałem ostatnich not, więc nie wiem czy to poprawili.
dominik.tylczynski
Posty: 8307
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1911 times
Been thanked: 1471 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Dziadek pisze:Pisałem o tym problemie do SAP, ale mnie olali wtedy.
Szkoda, że nie byłeś wystarczająco wytrwały, choć wiem, że to trudne.

Mam tak ze zgłoszeniem wiszącym od października zeszłego roku.
pierwsza odpowiedź z supportu pisze:Unfortunately I can only say that there is no
standard system error or bug in your system.
Po prawie dwóch miesiącach przepychanki słownej, wyżyn erudycji i udowadniania, że czarne jednak jest czarne:
ostatnia odpowiedź z supportu pisze:Basically, you are right
No cóż, łatwo nie jest...
emer
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 04, 2016 10:12 am

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: emer »

wean pisze: czw sty 05, 2017 2:40 pm Czy ktos juz próbował wygenerowac w standardowym rozwiązaniu dane JPK_VAT z data obowiazku podatkowego w 2017 ,ale z dokumentów ksiegowanych w 2016?
Czy jest nota SAP to korygujaca ? bo na ekranie selekcji JPK jest obowiazkowy wybór roku ..

dziekuje
W tamtą stronę to nie testowałem, ale działa ekstrakcja VATu za grudzień, która bierze dokumenty z następnego roku z obowiązkiem VAT z grudnia poprzedniego roku.
Chyba w drugą stronę też powinno to działać.
Wg mnie pomógł sierpniowy patch.
dominik.tylczynski
Posty: 8307
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1911 times
Been thanked: 1471 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

emer pisze: śr sty 25, 2017 10:05 am
wean pisze: czw sty 05, 2017 2:40 pm Czy ktos juz próbował wygenerowac w standardowym rozwiązaniu dane JPK_VAT z data obowiazku podatkowego w 2017 ,ale z dokumentów ksiegowanych w 2016?
Czy jest nota SAP to korygujaca ? bo na ekranie selekcji JPK jest obowiazkowy wybór roku ..

dziekuje
W tamtą stronę to nie testowałem, ale działa ekstrakcja VATu za grudzień, która bierze dokumenty z następnego roku z obowiązkiem VAT z grudnia poprzedniego roku.
Chyba w drugą stronę też powinno to działać.
Wg mnie pomógł sierpniowy patch.
Czy mógłbyś podać nr noty z tego sierpniowego patch,a?
emer
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 04, 2016 10:12 am

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: emer »

dominik.tylczynski pisze: śr sty 25, 2017 6:56 pm
emer pisze: śr sty 25, 2017 10:05 am
wean pisze: czw sty 05, 2017 2:40 pm Czy ktos juz próbował wygenerowac w standardowym rozwiązaniu dane JPK_VAT z data obowiazku podatkowego w 2017 ,ale z dokumentów ksiegowanych w 2016?
Czy jest nota SAP to korygujaca ? bo na ekranie selekcji JPK jest obowiazkowy wybór roku ..

dziekuje
W tamtą stronę to nie testowałem, ale działa ekstrakcja VATu za grudzień, która bierze dokumenty z następnego roku z obowiązkiem VAT z grudnia poprzedniego roku.
Chyba w drugą stronę też powinno to działać.
Wg mnie pomógł sierpniowy patch.
Czy mógłbyś podać nr noty z tego sierpniowego patch,a?
Wgrywałem chyba wtedy:
• 2330293 - Corrections to Starter Solution for SAF-T Poland
• 2330301 - Report for Creation of DDIC objects for SAF-T Poland 2330293
dominik.tylczynski
Posty: 8307
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1911 times
Been thanked: 1471 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Dziękuje


Sent from my iPhone using Tapatalk
M.Walczak
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 12, 2016 9:55 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: M.Walczak »

cześć,
udało się już komuś wysłać testowy plik JPK_VAT przez nową aplikację MF? u nas pojawia się komunikat w ostatniej fazie wysyłki: "wywołanie usługi InitUploadSigned nie powiodło się. Inny błąd." spotkaliście się z takim błędem? i macie może pomysł z czego może wynikać?
wojtas7
Posty: 1057
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: wojtas7 »

Rozwiązania błędu powinieneś szukać u dostawcy tego softu - a więc Aplikacje Krytyczne.

Powód błędów dość jasny :-)
W celu szybkiego uzyskania efektów, stosując biznesowe rozwiązania pozwalające na dynamiczne zarządzanie projektami, powszechnie stosowane w komercyjnych firmach informatycznych przy realizacji tego typu przedsięwzięć, spółka pozyska dobrych fachowców, w tym takich, którzy do tej pory nie byli zainteresowani współpracą z administracją oraz nawiąże efektywną współpracę z renomowanymi twórcami oprogramowania.
Oprogramowanie zostało wykonane przez pracowników Spółki w ciągu dwóch miesięcy. Koszt wytworzenia jednego punktu funkcyjnego systemu okazał się kilkukrotnie niższy od poziomu spotykanego w analogicznych projektach realizowanych komercyjnie dla sektora publicznego.
dominik.tylczynski
Posty: 8307
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1911 times
Been thanked: 1471 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze: wt lut 14, 2017 7:45 am Rozwiązania błędu powinieneś szukać u dostawcy tego softu - a więc Aplikacje Krytyczne.

Powód błędów dość jasny :-)
W celu szybkiego uzyskania efektów, stosując biznesowe rozwiązania pozwalające na dynamiczne zarządzanie projektami, powszechnie stosowane w komercyjnych firmach informatycznych przy realizacji tego typu przedsięwzięć, spółka pozyska dobrych fachowców, w tym takich, którzy do tej pory nie byli zainteresowani współpracą z administracją oraz nawiąże efektywną współpracę z renomowanymi twórcami oprogramowania.
Oprogramowanie zostało wykonane przez pracowników Spółki w ciągu dwóch miesięcy. Koszt wytworzenia jednego punktu funkcyjnego systemu okazał się kilkukrotnie niższy od poziomu spotykanego w analogicznych projektach realizowanych komercyjnie dla sektora publicznego.
:lol: :twisted: :lol:
M.Walczak
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 12, 2016 9:55 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: M.Walczak »

wojtas7 pisze: wt lut 14, 2017 7:45 am Rozwiązania błędu powinieneś szukać u dostawcy tego softu - a więc Aplikacje Krytyczne.

Powód błędów dość jasny :-)
W celu szybkiego uzyskania efektów, stosując biznesowe rozwiązania pozwalające na dynamiczne zarządzanie projektami, powszechnie stosowane w komercyjnych firmach informatycznych przy realizacji tego typu przedsięwzięć, spółka pozyska dobrych fachowców, w tym takich, którzy do tej pory nie byli zainteresowani współpracą z administracją oraz nawiąże efektywną współpracę z renomowanymi twórcami oprogramowania.
Oprogramowanie zostało wykonane przez pracowników Spółki w ciągu dwóch miesięcy. Koszt wytworzenia jednego punktu funkcyjnego systemu okazał się kilkukrotnie niższy od poziomu spotykanego w analogicznych projektach realizowanych komercyjnie dla sektora publicznego.
:D :D :D

ps czyli rozumiem, że z "krytycznej" aplikacji nie korzystacie?
ODPOWIEDZ