Godziny w kalkulacjach

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Godziny w kalkulacjach

Post autor: Tzone »

Witam,

czy jest jakiś raport, który pokaże mi ile roboczogodzin jest branych do kalkulacji lub jak można taki raport stworzyć??

Pozdrawiam
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Cześć,

możesz te dane uzyskać w transakcji CK13N - wyświetlanie kalkulacji. Dane dotyczące ilości godzin można uzyskać zarówno po lewej stronie w strukturze kalkulacji jak i w raporcie pozycji pojedynczych (prawy dolny róg). W obu przypadkach należy we wglądzie ALV dodać kolumny dotyczące ilości.

Można też użyć raportu KKBC_MAT, w tym przypadku ilości są pokazywane w standardowych wglądach.

Pozdrawiam,

Dawid Ratowski

www.icg.pl/sap
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

Cześć,

dzięki za pomoc. Zastanawiam się czy można jakoś stworzyć raport, który pokazywałby mi w wybranym okresie ile sprzedaliśmy godzin dla naszego klienta. Tzn. cała produkcja jest na materiale powierzonym, klienta płaci nam tylko za roboczogodziny (ilości godzin brane są do kalkulacji). Interesowałby mnie właśnie taki raport, który pokazałby mi właśnie te ilości godzin. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Co do raportu to odpowiedź jest TAK. Jednak muszę dokładniej poznać proces. Czy ilość godzin jest brana na podstawie kalkulacji i wielkości produkcji? Czy jest ewidencjonowana na jakimś zleceniu produkcyjnym / klienta? Proszę napisz kilka słów by mieć punkt zaczepienia ;-)

Dawid Ratowski, ICG
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

Cześć Dawidzie,

dokładnie, ilość godzin jest brana z kalkulacji i ilość wielkość sprzedaży danego produktu.

Pozdrawiam
Łukasz
ODPOWIEDZ