Marża pokrycia

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Marża pokrycia

Post autor: Tzone »

Witam,

czy jest jakiś raport, który mi pokaże marżę pokrycia na danym produkcie i zleceniu??

Jeżeli nie ma to jakich pół użyć do query??

Pozdrawiam
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Cześć,

czy mógłbyś / mogłabyś sprecyzować? Z reguły rachunek marż pokrycia konfiguruje się w module COPA. Jednak moduł ten jest mocno kastomizowany pod konkretnego klienta i nie ma standardowego raportu marży. Raporty te wykonuje się w transakcji KE30, standardowo po instalacji systemu ta transakcja jest zupełnie pusta.

Pozdrawiam,

Dawid Ratowski

www.icg.pl/sap
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

Witaj Dawidzie,

generalnie potrzebuję wygenerować zestawienia sprzedanych produktów do danego klienta i jaką na każdym produkcie mieliśmy marżę.

Pozdrawiam
Łukasz
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Łukasz,

do tego właśnie służy moduł COPA i jego system informacyjny w postaci raportów. Niestety z modułem COPA jest trochę jak z kostką informacji w Hurtowni Danych. Definiujesz cechy i wskaźniki, konfigurujesz jak struktury mają się napełniać danymi, a następnie na tych strukturach budujesz raporty.

Szkopuł w tym, że jak nie ma 'standardowego' zestawu cech i wskaźników (dla każdego Klienta jest inny - tworzony na etapie wdrożenia) to i 'standardowych' raportów nie ma, tylko trzeba je tworzyć pod konkretne struktury danych.

Pozdrawiam,

Dawid Ratowski, ICG
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

Cześć Dawidzie,

i tu właśnie mam problem, bo nie znam na tyle Sapa, żeby móc samemu konfigurować struktury i definiować wskaźniki. Na etapie wdrożenia nie zostało to zrobiona bo niestety spółka matka zrobiła nam roll out i dopiero teraz się obudzili, że nie wszystko jest co być powinno. Mamy dostęp do konsultantów, ale tylko niemieckich, którzy notabene nie za wiele chcą nam pomóc.

Pozdrawiam
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Hmmm, bez spojrzenia w system niewiele mogę pomóc. Zostaje mi tylko podać link, gdzie można znaleźć kilka użytecznych informacji:

http://help.sap.com/saphelp_erp60_sp/he ... ameset.htm

Dawid Ratowski, ICG
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

Ok, dzięki bardzo za pomoc. Poczytam, może coś się więcej poduczę

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ