transakcje

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
meklow
Posty: 127
Rejestracja: wt maja 20, 2008 9:36 am
Been thanked: 2 times

transakcje

Post autor: meklow »

Witam,
Czy mozecie mi podac transakcje, żeby wykonać następujące czynności:
1.) raport WNT , WDT do informacji podsumowującej
2.) jak przypisac konta do bilansu i zakładanie kont
3.) sporządzenie bilansu i zamknięcia kont do
zamknięcia roku podatkowego, rozliczenie odchyleń , produkcji
4.) przypisanie kontrahentów do kont np. izba
celna ma tylko konto zobowiązania celne
5.) rozliczanie odchyleń od cen zakupu materiału
6.) wprowadzenie not kredytowych w związku z WNT

Muszę sporządzić z w/w tematów dokumentację.
Dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam
kasiamax
Posty: 48
Rejestracja: pt mar 14, 2008 11:58 am

Post autor: kasiamax »

Witaj.
Mam nadzieję, że dokumentacja nie ma mieć charakteru merytorycznej, bo będzie Ci trudno to wykonać.
1. Raport WNT i WDT to normalny raport dot. rejestrów VAT tylko inne kody VAT się podaje S_ALR_87012385 - Rejestr VAT - Polska lub jak macie konfiguracje formularza to RFEULIST - Zgłoszenie zbiorcze (Polska, Węgry, Czechy) jest to w menu: Rachunkowości > Księga Główna > sprawozdawczość

2. Sam proces zakładanie kont to transakcja FS00 i również w niej możesz dokonać przypisania do bilansu i RZiS w ikonie: Edycja struktury bilansu/RZiS (mam nadzieję, że wiesz jak przypinać konta w strukturze) lub transakcja FSE2

3. dla bilansu raport S_ALR_87012284 - Bilans/RZiS ,zamknięcia roku polegają na przeniesieniu sald tj. KG, Odbiorców i Dostawców (F.16 i F.07) co do rozliczeń odchyleń i produkcji to za mało danych

4. przypisanie kontrahentów do kont? czyżby chodziło Ci o moment tworzenia kontrahentów i przypisanie ich do kont zbiorczych?

5. rozliczenia odchyleń od cen zakupu materiałow odbywa się za pomocą zwykłego księgowania w KG - F-02

6. z noty kredytowe dla WNT? za mało danych - podejrzewam, że to znowu zwykłe księgowanie.
Mam nadzieję, że Ci pomogłam.
Pozdrawiam,
Kasiamax
meklow
Posty: 127
Rejestracja: wt maja 20, 2008 9:36 am
Been thanked: 2 times

Post autor: meklow »

Dzięki wielkie Katarzyno!
4. przypisanie kontrahentów do kont? czyżby chodziło Ci o moment tworzenia kontrahentów i przypisanie ich do kont zbiorczych?

tak :)
wiesz jaka jest transakcja do tego?
Jeszcze raz dzięki!
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Kontrahentów możesz utworzyć np. transakcją XD01

Dominik Tylczyński, ICG
kasiamax
Posty: 48
Rejestracja: pt mar 14, 2008 11:58 am

Post autor: kasiamax »

Dominiku ale to bardziej z poziomu SD. Jeżeli MEKLOW chciałby tworzyć kontrahenta z poziomu FI to FD01. Można też pomyśleć, że pod pojęciem kontrahent ktoś ma na myśli również Dostawcę wtedy FK01. A jeżeli mają moduł ISU i z tego poziomu zakładają kontrahenta to tam akurat nie ma takiego przypisania konta zbiorczego dla konkretnego kontrahenta (może być nim odbiorca i dostawca) tylko dla operacji głównych i częściowych. Tak więc potrzeba więcej informacji o posiadanych modułach w SAP.
Pozdrawiam,
Kasiamax
MEKLOW gorąca prośba nie nazywaj mnie Katarzyną!
ODPOWIEDZ