Pole REINDAT

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Pole REINDAT

Post autor: dominik.tylczynski »

Akarin pisze: wt lis 07, 2017 9:15 am Jako, że REINDAT jest oficjalnie wspierane dla Polski, to proponowałbym zgłosić problem do OSS, żeby wydali korektę w standardzie.
To jest bardzo cenna i mądra myśl. Odnoszę wrażenie, że support SAP jest bardzo słabo wykorzystywany przez Polskich klientów, zupełnie jakby nie było świadomości jakie usługi SAP dostarcza w ramach supportu. Dlatego na stronie Polskiej Grupy Użytkowników SAP opublikowałem informację o webminariach tej tematyce:
Value from SAP Support: Discover Your Keys to Success in the Present and Future
Overview: Value of Support for your company
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: Pole REINDAT

Post autor: RKISIEL »

Cześć,
Wiem, że wątek jest już trochę stareńki ale od 1,5 roku nikt nie pisał w nim to jakby umarł :?:
Z uwagi na upgrade do HANA musieliśmy wgrać odpowiedni poziom SP (SAP_FIN SAPK-61811INSAPFIN) więc uruchomienie REINDAT to tylko wpisy w tabeli IDFIVATT_DEF i ... prawie wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Napisałem, że prawie bo mamy warunki płatności oparte na dacie otrzymania. Dla operacji zakupu bez OS jest wszystko OK (prosta substytucja dla pola bseg-zfbdt) ale biznes chce mieć dużo/wiele (albo większość) zakupów księgowanych z OS. W transakcji OBB8 nie możemy ustalić warunku płatności opartym na dacie otrzymania.
Jak pamiętacie to dla księgowań z OS nie ma możliwości (w dokumentach FI) przetwarzania warunków płatności/daty podstawy terminu/dni przesunięcia. Tam już jest tylko termin płatności. Dla księgowań tylko w FI jest to łatwe do ogarnięcia ale dla dokumentów zakupowych (MIRO/MIR7/MIR4) trochę trudniej bo potrzebujemy daty otrzymania (REINDAT) a w BADI AC_DOCUMENT nie ma tej wartości w zakresie nagłówka (ACCHD).
Znalazłem tę wartość w pozycji dokumentu(ACCIT) - sprawdzę działanie i być może mamy załatwiony problem dla KOART = "K" :D

Ogólnie to udało się stworzyć warunki płatności przesunięte w czasie i oparte na liczbie roboczych od dowolnej daty i dowolnego kalendarza świąt/dni wolnych. Wszystko oparte na standardowych MF lub pomocniczych tak prostych, że aż wstyd :oops:
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ