Sprawdzanie NIPu

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Sprawdzanie NIPu

Post autor: greg_hhl »

RKISIEL pisze: czw maja 09, 2019 7:04 pm
greg_hhl pisze: czw kwie 11, 2019 3:58 pm "(...)
Ja właśnie zleciłem konsultantom implementację kontroli NIP odliczenia (na moment składanie deklaracji podatnik już może nie być aktywny). ..."
Z uwagi na to, że MF sprawdza "na dzień sprawdzania" to Twoje działanie jest "takie sobie" - ono musi być zgodne na dzień rejestracji zdarzenia -odpowiedni $ o kontroli NIP :o
Co do zasady - tak, masz rację. Na szczęście o momencie kontroli nie decyduję ja tylko główni księgowi i oni uznali, że to im, na początek, wystarczy. Przecież gdy zamówiłem usługę (towary), została wykonana to muszę zapłacić bez względu na to czy podatnik jest czynny czy nie. Gdy nie jest czynny nie mogę odliczyć VAT. Więc jeśli na dzień sporządzenia deklaracji nie będzie czynny (a nie był już wcześniej) to błędu nie popełnię. Podobnie gdy podatnik był czynny podczas rejestracji dokumentu a podczas generowania deklaracji już nie jest i nie odliczę tego podatku to też nic się nie stanie (odliczenie jest prawem nie obowiązkiem).
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 263 times

Re: Sprawdzanie NIPu

Post autor: RKISIEL »

Cześć,

Ważny jest termin wykonania usługi bądź dostarczenia towaru (zwykle data dokumentu/księgowania w zależności od firmy) i wtedy dla tej daty jeśli weryfikacja jest negatywna to w GKPGE jest wyświetlany (na różnym etapie inny) ale na etapie księgowania stały komunikat - załącznik. Zalecenia dotyczą GKPGE gdzie kod VAT "XX" to dotyczy technicznego kodu dla podatku naliczonego.
Jeśli dokument zakupu jest procedowany przez OFZ (procesy Obiegu Faktur Zakupowych) to inne komunikaty i zalecenia procesowe są generowane na poszczególnych etapach.
Załączniki
VAT.png
VAT.png (20.88 KiB) Przejrzano 2146 razy
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ