Split payment

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: Split payment

Post autor: kusito »

Pierwsze podejście do split payment by SAP:

System bardzo aktualny: SAPKH60029

1. Nota się nie wgrała, błedy, niespójności.
2. Sporo not zależnych mimo wyskiego poziomu SP
3. Struktura DMEE - nie do pobrania - błędna wersja
4. Patrzą na kod do kwoty VAT - hmm - po najniższej linii oporu czyli - cała faktura.

Get the TAX amount information
SELECT hwste shkzg FROM bset
INTO CORRESPONDING FIELDS OF TABLE lt_bset
WHERE bukrs EQ lv_bukrs
AND belnr EQ lv_doc_no
AND gjahr EQ lv_gjahr.

SORT lt_bset BY shkzg ASCENDING.

* Calculate the total TAX amount
LOOP AT lt_bset ASSIGNING <fs_bset>.
CASE <fs_bset>-shkzg.
WHEN 'H'.
* multiplay by -1 because it is debit
lv_hwste = lv_hwste + ( <fs_bset>-hwste * -1 ).
WHEN 'S'.
lv_hwste = lv_hwste + <fs_bset>-hwste.
ENDCASE.
ENDLOOP.

* transform amount to string
lv_hwste_str = lv_hwste.
ENDIF.

CONDENSE lv_hwste_str. "removes trailing space caused troubles in following concatenation

5. Patrząc na kod - opis jest na sztywno zaszyty (nie widziałem dmee bo nie da się wczytać):
/VAT/10n,2n/IDC/14x/INV/35x/TXT/33x
CONCATENATE '/VAT/' lv_hwste_str '/IDC/' is_fpayh-stcd1 '/INV/' ls_fpayp-xblnr '/TXT/' INTO lv_payment_details.

5. Ogólne wrażenie - przekombinowane, wiele not zależnych, sztywny opis, brak obsługi długich numerów faktur, brak obsługi VAT dla płatności, częściowcych, z tego co widać, brak obsługi skont, itp

Cieszę się że napisaliśmy własne rozwiązanie, jest lata świetlne od tego co Pan SAP stworzył, wgrywasz i masz. Kurde - ta firma próbuje sprzedać rewolucje cyfrową w postaci s4h.
Powodzenia !
dominik.tylczynski
Posty: 8325
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1913 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Split payment

Post autor: dominik.tylczynski »

Linia kodu:

Kod: Zaznacz cały

lv_hwste = lv_hwste + ( <fs_bset>-hwste * -1 ).
to faktycznie dyletanctwo.


Czyż nie prościej, ładniej i czytelniej:

Kod: Zaznacz cały

lv_hwste = lv_hwste - <fs_bset>-hwste.
:?:
dominik.tylczynski
Posty: 8325
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1913 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Split payment

Post autor: dominik.tylczynski »

kusito pisze: pt kwie 06, 2018 8:40 pm Cieszę się że napisaliśmy własne rozwiązanie, jest lata świetlne od tego co Pan SAP stworzył, wgrywasz i masz. Kurde - ta firma próbuje sprzedać rewolucje cyfrową w postaci s4h.
Powodzenia !
Uznając wszelkie Twoje uwagi myślę, że mocno przesadzasz. Rewolucji cyfrowej nie robi się przecież przy pomocy obsługi split-payment dla zaściankowego kraju na krańcu Europy, z niespójnym i chaotycznie stanowionym prawem.
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: Split payment

Post autor: sajmon »

Próbuję się dostać do not które są zawarte w 2607042 i mam komunikat
You are not entitled to access SAP Note/KBA 2627169
dominik.tylczynski
Posty: 8325
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1913 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Split payment

Post autor: dominik.tylczynski »

Rozwiązanie jest w fazie pilotażowej i jest dostępne tylko dla klientów, którzy biorą udział w testach.
tgpl
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 12, 2017 12:36 pm
Been thanked: 1 time

Re: Split payment

Post autor: tgpl »

Jeśli kod faktycznie wygląda jak powyżej, należy się spodziewać, że klienci biorący udział w testach zasypią SAP uwagami. Biorąc pod uwagę jak niewiele czasu zostało do 1 lipca, pod znakiem zapytania staje to, czy SAP się wyrobi i dopracuje rozwiązanie na czas. Należy przy tym pamiętać, że nie będzie to samograj tj. i tak w systemie trzeba będzie coś skonfigurować, zaktualizować master data, zmodyfikować formaty DMEE (lub dostosować klasyczny program generujący nośniki, o którym naturalnie SAP w ogóle już nie wspomina, a który jednak dość często jest dalej wykorzystywany), przetestować.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Split payment

Post autor: greg_hhl »

kusito pisze: pt kwie 06, 2018 8:40 pm Pierwsze podejście do split payment by SAP:

System bardzo aktualny: SAPKH60029
Ja mam SAPKH60408 i narzekam, że trochę za stary .....
kusito pisze: pt kwie 06, 2018 8:40 pm
4. Patrzą na kod do kwoty VAT - hmm - po najniższej linii oporu czyli - cała faktura.
To akurat słuszne - normą (przynajmniej u mnie) są dokumenty z więcej niż jedną stawką (i w konsekwencji kodem podatkowym) VAT.

O rozwiązaniu nie wypowiadam się - nie próbuję wgrywać, poczekam jeszcze trochę. Mam też 2 oferty na zetowe rozwiązanie, na razie nie wiemy w którą stronę pójdziemy.
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: Split payment

Post autor: kusito »

greg_hhl pisze: pn kwie 09, 2018 5:33 pm Ja mam SAPKH60408 i narzekam, że trochę za stary .....
hahaha - mój skrót myślowy;) Pisząc aktualny miałem na mysli poziom poprawek 29, następny to 31.
W Twoim przypadku - masz lekko przechlapane, masz SP 08 a następny to 21;)
dominik.tylczynski
Posty: 8325
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1913 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Split payment

Post autor: dominik.tylczynski »

kusito pisze: pt kwie 06, 2018 8:40 pm Pierwsze podejście do split payment by SAP:

System bardzo aktualny: SAPKH60029

1. Nota się nie wgrała, błedy, niespójności.
2. Sporo not zależnych mimo wyskiego poziomu SP
3. Struktura DMEE - nie do pobrania - błędna wersja
Moje wrażenia z instalacji noty na SAP_APPL 606 SP 18, czyli w miarę aktualny.
Ad 1. Istotnie miałem problem z instalacją samej noty. Wynika z braku zależności od noty 2568877 - RFUMSV00: Reduced tax base for PRO-RATA Tax codes, a tej od noty 2390821 Tax reporting country not displayed in output lists for RFUM - przynajmniej w wersji SAP_APPL 606.
Po zainstalowaniu obu tych not, instalacja noty ze split payment poszła gładko.
Wysłałem do SAP zgłoszenie tego problemu.

Ad 2. Tak to już jest z notami. Jeśli nie chcesz importować not zależnych zawsze możesz podnieść poziom SP, jeśli możesz oczywiście. Jak widać z pkt. 1 nie wszystkie noty zależne zostały uwzględnione.

Ad 3. Istotnie XML z DMEE został wygenerowany z wysokiej wersji systemu (basis release). Wystarczy jednak w pliku XML zmienić tę wersję na niższą i import działa gładko. Zatem nie przesadzajmy z narzekaniem. Ten problem również zgłosiłem.
dominik.tylczynski
Posty: 8325
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1913 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Split payment

Post autor: dominik.tylczynski »

Jestem to pierwszej iteracji z SAP. Wysłałem zgłoszenie ze swoimi uwagami i bardzo szybko dostałem konkretną odpowiedź.
Przyznam, że jestem bardzo zbudowany tempem i jakością tej komunikacji.
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: Split payment

Post autor: kusito »

Czy wy też macie kwotę VAT w takim formacie: 230.00.

Separatorem jest "przecinek" a nie "kropka"

Dotyczy to rozwiązania SAP standard.
AgnieszkaZap
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 05, 2018 5:22 pm

Re: Split payment

Post autor: AgnieszkaZap »

Cześć,
Od jakiegoś czasu śledzę temat, niestety nie zgłosiłam się na zamknięty pilotaż a SAP nie zgodził się na dołączenie w trakcie.

Także każda informacja od Was dot. rozwiązania SAP dla SP jest dla mnie cenna.
Jak myślicie na tym etapie pracy - SAP dotrzyma terminu 30.04? Czy raczej nie łudzić się, że zdążą?

Pozdrawiam.
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: Split payment

Post autor: kusito »

Dzisiaj SAP zaktualizował noty dotyczące SP. Pojawiła się taka informacja:
"Due to technical issues, the corrections for SAP_APPL 600, 603 and 604 will be available later."

Biorąc pod uwagę ze dzisiaj jest już 25.04 - jest ryzyko że noty nie zostaną opublikowane dla wszystkich od maja.
dominik.tylczynski
Posty: 8325
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1913 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Split payment

Post autor: dominik.tylczynski »

kusito pisze: śr kwie 25, 2018 1:33 pm Dzisiaj SAP zaktualizował noty dotyczące SP. Pojawiła się taka informacja:
"Due to technical issues, the corrections for SAP_APPL 600, 603 and 604 will be available later."

Biorąc pod uwagę ze dzisiaj jest już 25.04 - jest ryzyko że noty nie zostaną opublikowane dla wszystkich od maja.
Z drugiej strony korekty do wersji SAP_APPL 602, 605 już zostały opublikowane. Jestem przekonany, że te korekty będą identyczne, a samo opóźnienie faktycznie wynika z kwestii technicznych, np. dostępności systemów z wersją 600, 603, 604, z których można wygenerować zależności.
DiDi
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 08, 2008 11:45 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Split payment

Post autor: DiDi »

Z niecierpliwością czekam na poprawki dla sap_appl 600, bo mam SAPKH60024 ...
Fakt, że rozwiązanie uwzględnia tylko Elixir-0 jest dla mnie szczególnie przykry, przyjdzie mi dostosować klasyczny program generujący nośniki ...
Nie mam systemu stuningowanego nowocześnie i naukowo (DMEE), używam jeszcze MT940 i tabeli do sterowania wykluczeniami słów kodowych dla banku CITI. Natomiast CITI przysłał tylko zmiany w formatach pliku Elixir, CDFF i MTMS ... też mają MT940 w poważaniu. Szkoda.
ODPOWIEDZ