FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
ogonk
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 01, 2008 9:47 am
Been thanked: 10 times

FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: ogonk »

Pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem:

Zmieniamy słowa kluczowe dla klasyfikatorów środków trwałych (elementy danych ORD41, ORD42, ORD43, ORD44, GDLGRP):
Rachunkowość finansowa (nowa) / Księgowość aktywów trwałych / Dane podstawowe / Pola użytkownika / Zmiana słów kluczowych w klasyfikatorach
Po zapisaniu zmian do transportu opisy/nagłówki pól we wszystkich zależnych tabelach zmieniają się (np. ANLA).
Niemniej nie zmieniają się automatem opisy na ekranie w kartotece (np. AS03) oraz w raportach,
a ręczna robot jest trochę bez sensu. Oczywiście jak nie będzie wyjścia to tak trzeba będzie zrobić.

Zawsze działo się to z automatu - pytanie czy coś się zmieniło ?
Ostatnie zmiany robiliśmy w roku 2014 zatem trochę czasu upłynęło.
Międzyczasie robiliśmy upgrade do wersji 740.

Prośba o pomoc, ponieważ przejrzeliśmy już chyba wszystko.

Pozdrawiam
[b][i]Pozdrawiam[/i][/b]
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: dominik.tylczynski »

Zobacz noty:
2336178 - Changes to texts of a data element do not have an effect on dependent fields
2166955 - Deletion and reactivation of ABAP Dictionary object generates deadlock on DDFTX
110910 - Deletion of language load

Zwłaszcza tę ostatnią, która opisuje jak skasować bufory tekstów przy pomocy programu RSLANG20.
:!: Koniecznie przeczytaj noty zanim skorzystasz z tego programu :!:
Poprzednie noty opisują przyczyny problemu z odświeżeniem buforów i je eliminują, ale nie odświeżają buforów.
ogonk
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 01, 2008 9:47 am
Been thanked: 10 times

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: ogonk »

Bardzo dziękuję za pomoc. Pomógł program RSLANG20 - niemniej nie zmienia to faktu,
że opisy tak jak to było pierwotnie nie zmieniają się "automatycznie".
Będziemy pewnie pisać do OSSa.

Pozdrawiam
[b][i]Pozdrawiam[/i][/b]
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: dominik.tylczynski »

Przeczytaj zatem dokładnie noty, które wskazałem. Powinny rozwiązać problem automatycznego odświeżania tekstów. SAP support na pewno na początku odeśle Was do tych not.
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: sajmon »

Właśnie ja korespondowałam z SAP na temat nowych klasyfikatorów i zbywali mnie na tym żeby wykorzystać pole Lokalizacja itp. Skończyło się na tym że jeśli więcej klientów zgłosiłoby zapotrzebowanie na to aby pojawiło się nowe pole zależne od czasu to SAP mógłby coś pomyśleć. Mój klient chce mieć zarówno stare klasyfikatory (ze względu na raportowanie wstecz) i nowe które by się pojawiały dopiero od 01.01.2018 - niestety ostatecznie SAP napisał tak:

Thank you for your request to create new separate and time dependent field for KŚT.



SAP doesn’t deliver specific localization for it for Poland and currently customers store KŚT on one of available fields on FA master data.
We have to inform you that your request is first, np other customers asked us about it even new regulation was established in 2016.
I’m sorry to inform that we are not able to deliver solution requested by you here.
Should there be more customers requesting this functionality we could then start discussion about new solution.



You may also contact the Polish User Group. They can share with you how they solve this issue or as the SAP User Group they can bring this issue as a customer initiative and send it to SAP for consideration.



For the workarounds and possible solutions available at the moment, please come back to previous correspondence with the processor from Development team.



I’m sorry for not having better news.



Kind regards,
Joanna Lisowska
Localization Product Manager SAP Polska FI/LO
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: dominik.tylczynski »

Do zgłaszania takich potrzeb ma m.in. służyć Polska Grupa Użytkowników SAP i wykorzystanie programu SAP Customer Involvement & Feedback
Moim zdaniem to może na prawdę dobrze działać, tylko trzeba być konsekwentnym i rzeczowym w komunikacji z SAP oraz wykorzystać kanały komunikacji oferowane przez SAP. Tutaj na prawdę wszystko zależy od nas, na ile potrafimy nasze, tj. polskich klientów SAP potrzeby zebrać, uwspólnić i wyartykułować.
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: sajmon »

ogonk - udało się uzyskać jakąś informację od SAP?
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: sajmon »

ja postawiłam póki co na rozwiązanie oparte na numerze nadrzędnym składnika - chociaż brakuje klientowi tego żeby to było uzależnione od czasu , w sensie że od 01.01.2018 obowiązuje nowa klasyfikacja a do 31.12.2017 - stara klasyfikacja
ogonk
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 01, 2008 9:47 am
Been thanked: 10 times

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: ogonk »

Przepraszam, że nie odpowiedziałam na pytanie.
Niestety nie pisałam do SAPa - nie było kiedy. Klient potrzebował rozwiązania na już i na tym się skupiliśmy.
.
Pozdrawiam
Kaśka
[b][i]Pozdrawiam[/i][/b]
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 263 times

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: RKISIEL »

ogonk pisze: wt lut 20, 2018 7:07 am Pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem:

Zmieniamy słowa kluczowe dla klasyfikatorów środków trwałych (elementy danych ORD41, ORD42, ORD43, ORD44, GDLGRP):
Pozdrawiam
Kate,
Zrobiłem to w innej instalacji (ORD43) i jest OK - może dlatego bo miałem 6.04 a nie 6.06 :roll:
Rafał Kisiel
ogonk
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 01, 2008 9:47 am
Been thanked: 10 times

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: ogonk »

Tak jak obiecałam napisałam do OSSa i otrzymałam odpowiedź, że należy zaimplementować notę:
2336178 Changes to texts of a data element do not have an effect on dependent fields
https://launchpad.support.sap.com/#notes/2336178

Tak zrobiliśmy i zadziałało :D
Konfiguracja powróciła do "normalności".

Pozdrawiam
Kaśka
[b][i]Pozdrawiam[/i][/b]
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: FI-AA Słowa kluczowe klasyfikatorów (ORD41 - ORD44. GDLGRP)

Post autor: dominik.tylczynski »

ogonk pisze: pn kwie 16, 2018 9:09 am Tak jak obiecałam napisałam do OSSa i otrzymałam odpowiedź, że należy zaimplementować notę:
2336178 Changes to texts of a data element do not have an effect on dependent fields
https://launchpad.support.sap.com/#notes/2336178

Tak zrobiliśmy i zadziałało :D
Konfiguracja powróciła do "normalności".

Pozdrawiam
Kaśka
Pisałem o tej nocie w lutym tego roku...
ODPOWIEDZ