SAP FI - AA raporty

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
WitekS
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 11, 2017 1:34 pm

SAP FI - AA raporty

Post autor: WitekS »

Mam problem z dostępem do raportów FI AA . System SAP został wyłączony z działania w 12.2016 . Użytkownicy jednak chcą mieć dostęp do danych archiwalnych np. stanu składników majątku . przy wywołaniu raportu mają Niestety komunikat ze zmiana roku nie została przeprowadzona a raport z datą 31.12.2017 . Gdzie jest miejsce aby ustawić datę dostępności raportów bo nie ma sensu naliczać amortyzacji w archiwalnym systemie
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: SAP FI - AA raporty

Post autor: sajmon »

Zrób AJRW
tabee
Posty: 77
Rejestracja: pt mar 05, 2010 11:30 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: SAP FI - AA raporty

Post autor: tabee »

Cześć,

1) w odniesieniu do noty 687988 - Evaluation of operat. deactiv. company codes in next years można ustawić status wybranej Jednostki Gospodarczej w FIAA na "3" (T093C-XANUEB) i spróbowac uruchomić raport.
2) Alternatywnie można rozważyć wykonanie kopii raportu i zmodyfikowanie go celem wyłączenia kontroli lub zmiany charakteru komunikaty (z tego co pamietam - AB059)
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 263 times

Re: SAP FI - AA raporty

Post autor: RKISIEL »

WitekS pisze: śr lut 28, 2018 1:21 pm Mam problem z dostępem do raportów FI AA . (...) Gdzie jest miejsce aby ustawić datę dostępności raportów bo nie ma sensu naliczać amortyzacji w archiwalnym systemie(...)
Cześć,
Dla systemów archiwalnych to zmień dane w tabeli (dla JG) T093C na właściwe i już masz dostęp do raportów. Zmiana jest OK! TYLKO dla systemów archiwalnych!
Rafał Kisiel
WitekS
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 11, 2017 1:34 pm

Re: SAP FI - AA raporty

Post autor: WitekS »

Dzień Dobry !
Mam pytanie - czy można przywrócić wyciąg bankowy usunięty przez program RFEBKA96 ( służy do usuwania pojedynczych wyciągów )
marek.turczynski
Posty: 213
Rejestracja: czw lip 10, 2014 7:53 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 258 times

Re: SAP FI - AA raporty

Post autor: marek.turczynski »

Co prawda to nie w temacie, ale: nie można przywrócić wyciągu bankowego usuniętego przez RFEBKA96 - transakcja ta usuwa wpisy z tabel bezpowrotnie.
Marek Turczyński
Dziadek
Posty: 131
Rejestracja: pn maja 16, 2016 12:19 pm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 71 times

Re: SAP FI - AA raporty

Post autor: Dziadek »

WitekS pisze: czw kwie 05, 2018 11:35 am Dzień Dobry !
Mam pytanie - czy można przywrócić wyciąg bankowy usunięty przez program RFEBKA96 ( służy do usuwania pojedynczych wyciągów )
:shock:
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: SAP FI - AA raporty

Post autor: PawelW »

WitekS pisze: czw kwie 05, 2018 11:35 am Dzień Dobry !
Mam pytanie - czy można przywrócić wyciąg bankowy usunięty przez program RFEBKA96 ( służy do usuwania pojedynczych wyciągów )
Nie można, ale można go załadować jeszcze raz do systemu w FF_5. Tylko lepiej, żeby ten usunięty wyciąg nie został wcześniej zaksięgowany... Albo przynajmniej całkowicie wystornowany. Przy ponownym wgraniu do systemu, SAP się nie "domyśli", że coś tam wcześniej było i można coś zaksięgować dwa razy. Nie powinno się używać tego programu na systemie produkcyjnym.
ODPOWIEDZ