Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: sylwia123 »

Witam,
Chciałabym zmienić hurtowo pole u dostawców na wymogi Split Payment. Ponoc pole dla wszystkich odbiorców ma mieć wartość Klasyfikacja PP = 2.
Nie wiem jeszcze w tabeli jaka jest nazwa tego pola bo nie mam bazy testowej ale chce się przygotować. Ponoć zmiany masowe wykonuje się poprzez lsmw. Też zmienialiście tym rozwiązaniem? Przejrzałam trochę LSMW i jest trochę opcji do wyboru, nie korzystałam nigdy z tego narzędzia. Możecie mnie jakoś poinstruować co w tym przypadku powinnam wybrać w opcjach? Dziękuje!
grzecot
Posty: 49
Rejestracja: czw lip 06, 2017 8:25 am
Been thanked: 28 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: grzecot »

LSMW to potężne narzędzie. W najprostszym wydaniu, BATCH Input Recording:
1. tworzysz nagranie transakcji , np edycja odbiorcy i zmieniasz pole klasyfikacja PP na 2.
2. tworzysz plik wsadowy, w którym wskazujesz którzy dostawcy mają mieć zmienione pole.
3. zaczytujesz plik i dane zmieniają się same.

to tak w telegraficznym skrócie. zanim zaczniesz na produkcji zabawę z LSMW polecam trochę treningu na sandbox. Zacznij od prostych transakcji typu KS01.

internet jest pełen tutoriali jak z tego korzystać.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: sylwia123 »

No właśnie taki telegraficzny skrót mi był potrzebny, bo po co mam analizować wszystkie punkty i możliwości.
Czyli dopiero w pliku określam dostawców których chce mieć zmienionych? A jak chce wszystkich to nie ma opcji w stylu "all" muszę każdego po kolei mieć w pliku?
grzecot
Posty: 49
Rejestracja: czw lip 06, 2017 8:25 am
Been thanked: 28 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: grzecot »

Dokładnie tak - wszyscy muszą być wskazani w pliku. LSMW z nagraniem działa w ten sposób, że powiela transakcję dla każdego wiersza w pliku. NIe wskażesz dostawcy - transakcja się nie wykona.
Jeżeli jest to jedno pole dla wszystkich to można również napisać jakiś widok, który udostępni ci pole do zmiany w SM30. Dość prosta sprawa, o ile developer audyt nie widzi przeszkód.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: dominik.tylczynski »

sylwia123 pisze: pn lip 23, 2018 11:06 am Czyli dopiero w pliku określam dostawców których chce mieć zmienionych? A jak chce wszystkich to nie ma opcji w stylu "all" muszę każdego po kolei mieć w pliku?
W rzeczy samej - w pliku określasz numery dostawców, których chcesz zmienić. Zatem skoro chcesz zmienić wszystkich to najpierw musisz wyciągnąć z systemu ich numery np. transakcją MKVZ lub bezpośrednio z tablic LFA1, LFB1 transakcją SE16.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: sylwia123 »

Rozumiem. Dziekuje obu panom za informacje :) myśle ze teraz sobie poradzę :)
gorg6
Posty: 60
Rejestracja: czw sty 22, 2015 3:00 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: gorg6 »

Jak ma być jedna stała wartość to czemu nie użyć transakcji MASS. Do tego chyba była stworzona...
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: dominik.tylczynski »

gorg6 pisze: pn lip 23, 2018 2:53 pm Jak ma być jedna stała wartość to czemu nie użyć transakcji MASS. Do tego chyba była stworzona...
Klasyfikacja płatności podzielonej (split payment) jest przechowywana w tablicy, która nie jest obsługiwana przez masową zmianę dostawców.
gorg6
Posty: 60
Rejestracja: czw sty 22, 2015 3:00 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: gorg6 »

Wydawało mi się, że split payment jest ustawiany na formach płatności na poziomie jednostki gospodarczej.
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: sajmon »

gorg6 - to też :-) ale na dostawcy też musisz ustawić
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: dominik.tylczynski »

gorg6 pisze: pn lip 23, 2018 6:01 pm Wydawało mi się, że split payment jest ustawiany na formach płatności na poziomie jednostki gospodarczej.
W standardowym rozwiązaniu SAP dla split payment klasyfikacja płatności podzielonej dla kontrahenta jest zaimplementowana w rozszerzonych danych podstawowych - przejście dodatkowym przyciskiem:
Untitled.png
Untitled.png (5.62 KiB) Przejrzano 949 razy

A ekran klasyfikacji wygląda następująco (tłumaczenie tytułu zakładki mógłby SAP poprawić :wink:):
Untitled.png
Untitled.png (15.58 KiB) Przejrzano 949 razy

Dane są zapisywane w dodatkowej tablicy IDPL_BP_TAX. Ta tablica nie jest obsługiwana w MASS.
gorg6
Posty: 60
Rejestracja: czw sty 22, 2015 3:00 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: gorg6 »

Dziękuję za wyjaśnienie. Z jednej strony ma to sens ustawianie formy płatności zależnej od czasu ale z drugiej odnoszę wrażenie, że jest to komplikowanie sobie życia...
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: sajmon »

Dominik ale tłumaczenie to można sobie zrobić i zmienić opis na jaki się chce :)

greg - ale jak byś zebrał do F110 płatności? na każdej fakturze masz formę płatności i po tej formie zbiera
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: dominik.tylczynski »

sajmon pisze: wt lip 24, 2018 11:26 am Dominik ale tłumaczenie to można sobie zrobić i zmienić opis na jaki się chce :)
Można, naturalnie że można - tyle, że to jest standardowe rozwiązanie dostarczone przez SAP dla Polski i moim zdaniem to twórca rozwiązania powinien zadbać o tłumaczenia.
gorg6
Posty: 60
Rejestracja: czw sty 22, 2015 3:00 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times

Re: Zmiana masowa 1 pola karta dostawcy Split Payment

Post autor: gorg6 »

Z tego co kojarzę to formę płatności wybiera się przy ksiegowaniu faktury lub ustawia na warunku płatności. Później F110 zgarnia dokumanty z formy płatności, którą wybierzemy. To jest proste.
Wydaje mi się, że nie rozumiem wartości dodanej z dodatkowej konfiguracji na poziomie dostawcy...
Nie byłoby prosciej dołożyć formę płatności dedykowaną dla split payment w konfiguracji? np. S - Split payment
Później w tylko odpowiedni format DMEE dla formy płatności i temat mamy załatwiony.

Pytanie trochę z innej beczki: Implementowaliście może split payment dla Idoca PEXR2002?
ODPOWIEDZ