OBPM2 - cel zastosowania i spacja

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

OBPM2 - cel zastosowania i spacja

Post autor: kusito »

Witam,
próbuję zrobić coś banalnego i oczywistego, ale skończyły mi się juz pomysły. Chodzi o to, aby w OBPM2 dodać spację między polem referencja. Definicja celu jest banalna &FPAYP-XBLNR& Czy wiecie co zrobić, żeby między referencjami pojawiła się spacja? Używam standardu SAP dla ELIXIR, inny znak oddzielający nie wchodzi w grę. Wstawiałem po prostu spacje przed pole i po nim, używałemkomend sap scriptowych. Z góry dzięki za pomoc.
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: OBPM2 - cel zastosowania i spacja

Post autor: PawelW »

Czy chodzi o to?

Kod: Zaznacz cały

&SPACE(1)&FPAYP-XBLNR&
marek.turczynski
Posty: 213
Rejestracja: czw lip 10, 2014 7:53 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 258 times

Re: OBPM2 - cel zastosowania i spacja

Post autor: marek.turczynski »

To co napisał Paweł powinno zadziałać.

Jak nie to w DME trzeba ustawić mapowanie atomami i łączyć je spacją (sposób łączenia '2').
Marek Turczyński
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: OBPM2 - cel zastosowania i spacja

Post autor: kusito »

Niestety nie zadziałało, gdy przekleiłem dokładnie kod to zobaczyłem tą samą wartość. Gdy dodałem & "&SPACE(1)& &FPAYP-XBLNR&" - łączy referencje bez spacji.
Wraz z programistami próbowaliśmy chyba wszystkich kombinacji - NIC. Poddałem się, stwprzyłem od nowa DMEE (tak jak na forum pisano) i w końcu działa. Musiałem jeszcze zrobić na sztywno stacje przed " | "bo bank łączył referencje bez spacji. Jak widać zrobienie spacji może być chalange"
Masakra - taka bzdura, tyle czasu - no comments.
marek.turczynski
Posty: 213
Rejestracja: czw lip 10, 2014 7:53 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 258 times

Re: OBPM2 - cel zastosowania i spacja

Post autor: marek.turczynski »

Standardowy Elixir jest przekombinowany, chyba to nawet ja polecałem przerobienie sobie note2payee na normalne atomy, bo te referencje nikomu nie są potrzebne jak ma się dobrze ogarnięte drzewko.
Te spacje przed i za " | " najprościej zawsze zrobić definiując dłuższy element od 1 znak i robiąc przesunięcie w prawo/ lewo. Wtedy te spacja jedno-znakowa powstaje samoistnie.
Marek Turczyński
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: OBPM2 - cel zastosowania i spacja

Post autor: PawelW »

Ja obstawiam, że Ci nie działało, bo te spacje były wycinane przez formatowanie w DMEE :)

Ja kiedyś coś robiłęm ze spacją w note2payee i działało. Czy to dokładnie tak wyglądało - nie pamiętam.
ODPOWIEDZ