Przegrupowanie zobowiązań

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Olesia
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 25, 2016 2:14 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 5 times

Przegrupowanie zobowiązań

Post autor: Olesia »

Witam,

Czy jest możliwość skonfigurowania i uruchomienia przegrupowania zobowiązań do 1 roku?
Nie bardzo mogę sobie z tym poradzić :?

Pozdrawiam
Ewa
grzecot
Posty: 49
Rejestracja: czw lip 06, 2017 8:25 am
Been thanked: 28 times

Re: Przegrupowanie zobowiązań

Post autor: grzecot »

co to znaczy przegrupować zobowiązania?
Olesia
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 25, 2016 2:14 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 5 times

Re: Przegrupowanie zobowiązań

Post autor: Olesia »

To znaczy wykonać takie księgowania na kontach technicznych, na koniec okresu sprawozdawczego,żeby skorygować pozycje sprawozdania finansowego, nie ruszając kont podstawowych zobowiązań. Można to zrobić ręcznie, ale szukam możliwości wykonania tego automatycznie.
Obecnie wykonujemy przegrupowania zobowiązań i należności:

• z uwagi na termin (długoterminowe)
• z uwagi na charakter salda (przeciwne saldo)

Mamy odpowiednio skonfigurowane wersje siatki.
Program przegrupowań działa wg następujących zasad: wszystkie należności/zobowiązania wynikające z tego samego tytułu (bez względu na termin płatności) księgowane są na jednym koncie KG, w trakcie operacji przegrupowania odrębnie analizowana jest każda faktura, program dokonuje porównania terminu płatności faktury z dniem analizy (data wykonania przegrupowania) i na tej podstawie wyszukuje należności/zobowiązania długoterminowe. Wyznaczona w ten sposób kwota należności/zobowiązania długoterminowych jest następnie księgowana na koncie technicznym „Należności/Zobowiązań Długoterminowych” a drugostronnie na koncie technicznym, które koryguje w Bilansie podstawowe konto, na którym została zaewidencjonowana należność/zobowiązanie. W pierwszym dniu następnego okresu sprawozdawczego księgowanie jest automatycznie wycofywane.
Służy do tego transakcja FAGLF101.

Ewa
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: Przegrupowanie zobowiązań

Post autor: RKISIEL »

Cześć Ewo,
W pełnym zakresie FI jestem w stanie pomóc - adres priv masz przy wysłaniu do mnie wiadomości.
Odzyskałem połączenie z ForumSAP.pl i mogę już pisać i korespondować :D

Rafał.

BTW. gdyby nie działał prywatny email to firmowy: [email protected]; ale to tratwa ratunkowa :shock: CO - to "gcecot" siedzi obok; a AA to "ogonek" też obok... Taki po prostu "ZESPÓŁ" :)
Rafał G.Kisiel
Rafał Kisiel
Olesia
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 25, 2016 2:14 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 5 times

Re: Przegrupowanie zobowiązań

Post autor: Olesia »

Super, dzięki :D

Wysłałam na priv pytanie.
ODPOWIEDZ