Rodzaj dokumentu przypisany do operacji - transakcja

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Rodzaj dokumentu przypisany do operacji - transakcja

Post autor: sylwia123 »

Witam, gdzie do operacji rozliczania zaliczki jest przypisany Rodzaj dokumentu ? Jaka to transakcja w której mogę to zmienić?
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Rodzaj dokumentu przypisany do operacji - transakcja

Post autor: sylwia123 »

Znalazłam obu1 ale nie wiem czy tylko tutaj to mam zmienić. Moze ktos podpowie?
Olesia
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 25, 2016 2:14 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 5 times

Re: Rodzaj dokumentu przypisany do operacji - transakcja

Post autor: Olesia »

Cześć,

Wydaje mi się, że odpowiednią transakcją będzie OBXH, gdzie możesz utworzyć procedury i przypisać kody księgowe i rodzaj dokumentu, którym mają się one rozliczyć. Dodatkowo, przyda się jeszcze transakcja IDPH1, w której zaznaczasz check-box przy dokumencie wskazanym do rozliczeń.

Pozdrawiam
Ewa
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: Rodzaj dokumentu przypisany do operacji - transakcja

Post autor: RKISIEL »

Olesia pisze: pn sty 28, 2019 3:32 pm Cześć,

Wydaje mi się, że odpowiednią transakcją będzie OBXH, gdzie możesz utworzyć procedury i przypisać kody księgowe i rodzaj dokumentu, którym mają się one rozliczyć. Dodatkowo, przyda się jeszcze transakcja IDPH1, w której zaznaczasz check-box przy dokumencie wskazanym do rozliczeń.

Pozdrawiam
Ewa
Cześć,
Nie jest tak łatwo jak opisałaś :o
Nie do wszystkich kodów transakcji można przypisać co się zamarzy :x
Kody transakcji F-01 do F-99 nie są kodami "natywnymi"czyli wywołują inny kod transakcji. SAP utworzył takie coś jak w t-code OBU1 aby móc przypisać wartości domyślne. Zobacz, że t-code F-05 możesz mieć przypisane wartości domyślne inne niż dla natywnej transakcji FBB1.

Po zaksięgowaniu zdarzenia transakcją F-05 w nagłówku dokumentu będzie t-code FBB1.
Znając mechanizm działania możesz utworzyć własne rozwiązania dla transakcji Z* tak jak ja to zrobiłem dla transakcji będącej kopią F-59 ale pozwalającej na żądanie zaliczki dla zobowiązań księgowanych z OS i będącej kopią transakcji F-59 czyli natywnej transakcji FBP1.

Miłego wieczoru
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ