F.17 Potwierdzenie sald i tworzenie plików PDF z polskimi znakami

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
potas
Posty: 80
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 8:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

F.17 Potwierdzenie sald i tworzenie plików PDF z polskimi znakami

Post autor: potas »

Czesc,
mam od kilku dni kłopot z utworzeniem plików PDF dla potwierdzenia sald z polskimi znakami. Próbuje "drukować" na 2 sposoby:

1. przez drukarkę systemową SAP, i potem ze Spoola eksportuję zadanie jako plik PDF. Tak robię z ofertami, fakturami itp. i zawsze jest doskonale, a zaletą tego sposobu jest to, że dokument PDF wygląda 1:1 jak wydruk papierowy.

2. przez drukarkę PDFOUT, która odkłada pliki PDF w folderze użytkownika na dysku sieciowym. Działa dobrze w przypadku ofert itp, ale plik PDF różni sie od wydruku papierowego (inna czcionka, drobne błędy w grafice formularza, drobiazgi, ale kłują w oko)

W przypadku nr 1. uzyskuje dla potwierdzenia sald pliki PDF z krzakami zamiast polskich znaków.
W podglądzie PDF w Spool wszystko wygląda poprawnie, ale kiedy wykonuję eksport do PDF polskie znaki są zastępowane przez checkboxy [X]

SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM

W przypadku nr 2. w ogóle nie odkładają się potwierdzenia sald. Tworzony jest tylko PDF dla "Wyborów", a pozostałe wydruki dla Formularza, Listy kontrolnej, Tabeli wynikowej i Listy błedów sie nie pojawiają.

SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM

Koledzy z Niemiec jakoś nie potrafią/nie chcą mi pomóc i juz wychodzę z siebie. Podpowiedzcie mi proszę co mogę zrobić, żeby puścić te pliki przez to urzadzenie PDFOUT, albo co nalezy zrobić, żeby możliwy był eksport ze Spoola z polskimi znakami.
Ten sam problem ma w przypadku Monitów i Dokumentów inwentaryzacyjnych, choć te ostatnie na całe szczęście wychodzą przez PDFOUT.
PZDR_SRDC
Bartosz Potyralski

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Jacek Ratajczak
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 24, 2018 1:36 pm
Been thanked: 4 times

Re: F.17 Potwierdzenie sald i tworzenie plików PDF z polskimi znakami

Post autor: Jacek Ratajczak »

Witam,
U nas był ostatnio podobny problem. Problem dotyczył drukowania faktur dla zagranicznych kontrahentów. W systemie były niemieckie znaki, a na PDF już nie. Nie wiem na czym się skończyło, ale temat obił się od sterowniki drukarek.
potas
Posty: 80
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 8:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: F.17 Potwierdzenie sald i tworzenie plików PDF z polskimi znakami

Post autor: potas »

Problem rozwiązany :)
PZDR_SRDC
Bartosz Potyralski

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
krzysieksp
Posty: 40
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 12:11 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: F.17 Potwierdzenie sald i tworzenie plików PDF z polskimi znakami

Post autor: krzysieksp »

potas pisze:Problem rozwiązany :)
A możesz napisać jak? Przyda się dla innych pokoleń ;)
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: F.17 Potwierdzenie sald i tworzenie plików PDF z polskimi znakami

Post autor: dominik.tylczynski »

potas pisze: śr lis 27, 2019 4:53 pm Problem rozwiązany :)
Napisz jak rozwiązałeś problem. Na pewno przyda się innym użytkownikom forum.
potas
Posty: 80
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 8:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: F.17 Potwierdzenie sald i tworzenie plików PDF z polskimi znakami

Post autor: potas »

Drukarki fizyczne zostały uzupełnione o opcje UNI-Code i to pomogło. Nie znam szczegółów technicznych. W każdym razie kiedy teraz puszczam salda przez tą sama drukarkę do Spoola i potem eksportuję ze Spoola do PDF, wszystko jest na swoim miejscu.

Nie wiem o co dokłądnie chodzi, bo kiedy wysłałem sobie taki plik bez polskich znaków i otworzyłem go w telefonie, to niektóre polskie znaki były widoczne. Brakowało tylko zet z kropka, ale nie wyświetlał się w jego miejscu checkbox, tylko po prostu było puste miejsce. Czary normalnie. Mam wrażenie, że to Windows 10też ma coś z tym wspólnego.
PZDR_SRDC
Bartosz Potyralski

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
pietaszek
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 12:04 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: F.17 Potwierdzenie sald i tworzenie plików PDF z polskimi znakami

Post autor: pietaszek »

Windows 10 ma fajną opcję co do wykrywania sterowników i w większości przypadków działa to świetnie - czytaj: wydruk pisemka z Word. Może jednak zaistnieć sytuacja że sterowniki od windowsa nią dadzą rady, dlatego zalecam używanie sterowników producenta. Wiadomo administratorzy os też idą na skróty. Ja osobiście doświadczyłem problemów z drukarkami HP. Ilość kopi to ekologiczne 1 szt ale za to nic dwustronnie. Po zmianie sterowników jest ok.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ