as02 - 2-krotna zmiana mpk

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
d123
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 07, 2020 3:28 pm
Has thanked: 1 time

as02 - 2-krotna zmiana mpk

Post autor: d123 »

Cześć wszystkim :)

Chciałbym zapytać, czy jest możliwość 2-krotnej zmiany mpk-u w transakcji as02? :?:

Podczas próby poprawy mpk w zakładce Time-dependent wyskakuje błąd, że wartości amortyzacji nie są całkowicie zaksięgowane, a po wklikaniu w szczegóły: nr komunikatu: AMOC004, procedura: 1. sprawdź, które obszary amortyzacji księgują okresowo do księgi głównej zgodnie z ich definicją "okresowo księguj zasoby w GL" 2. Uruchom program księgowania dla tych obszarów amortyzacji (okresowe).

Amortyzacja jest księgowana zawsze z początkiem miesiąca, więc mam pytanie, czy można edytować wcześniej mpk, czy należy dokonać korekty już po jej zaksięgowaniu?
RysiekB
Posty: 77
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 9:58 am
Been thanked: 12 times

Re: as02 - 2-krotna zmiana mpk

Post autor: RysiekB »

cześć

-błąd nie jest spowodowany księgowaniem amortyzacji, a księgowaniem okresowym (kiedyś transakcja ASKB).
-MPK możesz dowolnie zmieniać, a amortyzacja zostanie zaksięgowana na MPK z odpowiedniego okresu.
-to kiedy naliczasz amortyzację nie ma znaczenia, które MPK będzie brane pod uwagę- mimo, że naliczasz amortyzację na początku miesiąca, amortyzacja może być księgowana na MPK z ostatniego dnia danego miesiąca.

pozdr
RysiekB
d123
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 07, 2020 3:28 pm
Has thanked: 1 time

Re: as02 - 2-krotna zmiana mpk

Post autor: d123 »

@RysiekB Dzięki wielkie za wyjaśnienie! :D

Tylko co zrobić w przypadku, jeżeli MPK został zmieniony pomiędzy różnymi grupami mpk-ów?
Jeżeli zmieniam mpk "x" na inny w obrębie jednej grupy mpk-ów "x" rzeczywiście można zmieniać je do woli tak jak napisałeś. A gdy zmieniłem mpk "x" na mpk "y" z innej grupy generuje dokument mówiący o tym, że wartości są właśnie przetransferowane na inny plant i z tego powodu nie mogę z powrotem zmienić na mpk "x" z 1 grupy (i wyświetla się ten komunikat, że wartości nie zostały całkowicie zaksięgowane).

W ASKB na tym środku trwałym wyświetla się informacja, że nie ma żadnych dokumentów do opublikowania.
ODPOWIEDZ