Skonto dostawcy - F110 rozliczenie -korekta VAT

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
gram1wz
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 28, 2014 2:16 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Skonto dostawcy - F110 rozliczenie -korekta VAT

Post autor: gram1wz »

Dzień dobry,
chciałabym prosić o podpowiedź rozwiazania nastepujacego problemu. Przy przebiegu płatności, jezeli spełnione sa warunki to nastepuje płatnosc pomniejszona o skonto. Automatycznie korygowana jest kwota VAT-u. Ale zgodnie z PL-regulacjami moge skorygowac podatek naliczony tylkojezeli od dostawcy dostane korekte. Moze byc tak, ze płatnosc jest na koniec np.: marca, a korekta przyjdze dopiero w kwietniu, czyli VAT moge skorygować dopiero w kwietniu, jak Państwo obsługujecie taki proces, bede wdzieczna za wskazówki.

Pozdrawiam

mg
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: Skonto dostawcy - F110 rozliczenie -korekta VAT

Post autor: RKISIEL »

gram1wz pisze: śr kwie 22, 2020 10:32 am Automatycznie korygowana jest kwota VAT-u. Ale zgodnie z PL-regulacjami moge skorygowac podatek naliczony tylkojezeli od dostawcy dostane korekte.
Pozdrawiam
mg
Czesć,
Skontu wg. mnie podlega tylko kwota rozrachunków (zobowiązania/należności) a nie podstawa naliczenia VAT i co za tym idzie kwota VAT.
Sprawdzę to u mnie w systemie SBX (SandBox) gdzie mogę ustawiać różne/dziwne parametry konfiguracji/procesów i odpowiem.
Przekazałem temat moim ekspertom (doradcom podatkowym) GK i też oczekuję na interpretację prawno-podatkową.
Odpowiem po testach i werdykcie doradców.
RaV
Rafał Kisiel
gram1wz
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 28, 2014 2:16 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Skonto dostawcy - F110 rozliczenie -korekta VAT

Post autor: gram1wz »

Dzień dobry,

dziekuje za odpowiedź. Troche pogrzebalam i na podstawie takich not:
514938 - FAQ: Steuer- und Skontobasis, SkontoVersion 5 from 16.05.2017 in German
1847076 - Problem with VAT calculation on cash discount Version 2 from 21.04.2015 in English
300253 - Postings tax base and cash discount base gross/net Version 3 from 28.03.2001 in English
poczyniłam taka propozycje, która została zaakceprowana:
Uzywam dokumentu brutto (procedura brutto) - przy płatnosci skonto ksieguje mi sie elegancko - zdniem ksiegowej tez - na konto rozliczeniowe dla skonta i jak mi dostawca wystawi korekte, to ja w odpowiednim czasie ksieguje z wlasciwa data VAT i rozliczam. Taka troche zabawa, ale dziala i zostala zaakceptowana.
Spojrzyj proszę na zalacznik (o ile mi sie udalo go wyslać)
Skonto
Skonto
Skonto.PNG (20.69 KiB) Przejrzano 1905 razy
Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziekuje za pomoc.
ODPOWIEDZ