JPK PLVAT 100 vs SAF-T ACR

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

JPK PLVAT 100 vs SAF-T ACR

Post autor: PawelW »

Witajcie,

Czy spotkał się ktoś z Was w praktyce z ACR - Advanced Compiance Reporting? Z tego co czytam w dokumentacji to są jakieś krajowe rozwiązania dla (głównie) podatków. Czy wiecie może jak działa to dla Polski?

Pytam dlatego, że mamy to w zakresie naszego projektu, a ja spotykam się z tym po raz pierwszy. Najbardziej mnie nurtuje temat JPK, który też tam się teoretycznie znajduje i nawet podobno generuje XMLe. Ja się spodziewam, że to wcale tak pięknie nie wygląda. Tym bardziej, że nie mogę znaleźć żadnego manuala, jak to się konfiguruje. Jak to się w ogóle ma do PLVAT 100, bo spodziewam się, że nijak...

Trochę się w tym pogubiłem :)
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: JPK PLVAT 100 vs SAF-T ACR

Post autor: sajmon »

Co do JPK opisanego pod linkiem to nijak się ma do PLVAT który nawet jest w innym komponencie SAP i jest to rozwiązanie płatne w pełni funkcjonalne z dedykowaną konfiguracją. SAF-T przedstawiony w ACR jest dość ułomny i żeby to sensownie funkcjonowało to należałoby dorobić co nieco. Jeśli chodzi zaś o wiedzę z tego rozwiązania to możesz zacząć od tej noty 2307471 - FAQ - Starter solution SAF-T for Poland (JPK), 2260857 - Legal Change PL Standard Audit File (SAF-T, "Jednolity Plik Kontrolny").
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: JPK PLVAT 100 vs SAF-T ACR

Post autor: PawelW »

Jeśli w ACR mamy tylko JPK Starter Solution, to ja nie mam więcej pytań bo wiem co tam mniej więcej jest. :) Tam o ile dobrze pamiętam, to się nawet XMLe nie generują.

I właśnie zastanawiało mnie dlaczego TUTAJ piszą, że teoretycznie, to generuje XMLa.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: JPK PLVAT 100 vs SAF-T ACR

Post autor: wojtas7 »

Wydaje mi się że nagłówek tej tabelki nie sugeruje że rozwiązanie generuje XMLa na gotowo, a jedynie że XML jest końcowym formatem tego raportu..
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: JPK PLVAT 100 vs SAF-T ACR

Post autor: PawelW »

Może rzeczywiście czegoś nie doczytałem, ale wydaje mi się, że jak się wklikamy głębiej, to opis jednak sugeruje, że XML jest generowany. I właśnie stąd moje pytanie :)
2021-07-26_13h27_44.png
2021-07-26_13h27_44.png (176.14 KiB) Przejrzano 1727 razy
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: JPK PLVAT 100 vs SAF-T ACR

Post autor: sajmon »

Generalnie transakcję do generowania pliku SAP dostarcza, żeby nie było że nic nie daje :D

tcode: SAFTN_G - Generowanie pliku SAF-T
Minor
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 15, 2021 10:39 pm
Been thanked: 3 times

Re: JPK PLVAT 100 vs SAF-T ACR

Post autor: Minor »

ACR jest narzędziem który ma generować końcowe pliki deklaracji podatkowych (VAT, WHT) w krajach na całym świecie. Formaty wspierane to XML, PDF, TXT, JSON etc.

W kilku krajach (DE, UK) możliwe jest skonfigurowanie połączenia z bramką rządową i bezpośrednia wysyłka z SAP - do tego wymagany jest Localization HUB (dodatkowa licencja).

Istnieją dwie wersje ACR, podstawowa i rozszerzona (dodatkowa licencja). Podstawowa jest bardzo ciężka w użyciu - ma ograniczenia w podstawowych funkcjonalonściach. Rozszerzona jest potrzebna by zobaczyć ''co się wygenerowało w pliku'' oraz do zmian devloperskich czy budowania swoich raportów.


Polski JPK na tym narzedziu jest wsperany na S4HANA Cloud nie ma go na wersji ON-premis - i to też warto podkreślić, w zależności od rodzaju systemu (CLOUD, ON-PREMIS, CFIN) ilość raportów będzie inna.
ODPOWIEDZ