Zbiorcze faktury za zakupy sprzedażowe

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
Patryk_Z
Posty: 92
Rejestracja: pt lip 23, 2021 10:00 pm
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Zbiorcze faktury za zakupy sprzedażowe

Post autor: Patryk_Z »

Dzień Dobry,

Czy w standardzie SAP R/3 jest jakieś rozwiązanie pozwalające na optymalizację płatności za zamówienia zakupu?

Mamy dostawcę, u którego składamy po kilka zamówień dziennie. Dostawca do każdego zamówienia wystawia fakturę. Chcemy raz w tygodniu wszystkie faktury opłacać jednym przelewem. Czy możliwe jest zgrupowanie zamówień w SAP tak, aby później w analogiczny sposób księgowość mogła rozliczyć zamówienia zbiorczo?
RKISIEL
Posty: 559
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 394 times
Been thanked: 253 times

Re: Zbiorcze faktury za zakupy sprzedażowe

Post autor: RKISIEL »

Cześć,
Standard SAP. Płacisz oczywiście zobowiązania wynikające z faktur bo wartość z zamówień to obligo. Jeśli chcesz zapłacić jedną kwotą zbiorczą to zastosuj w pozycjach zobowiązań formę płatności grupującą płatności tj. w części Grupowanie pozycji nie jest zaznaczona opcja "Pojedyncza płatność". Analogicznie jeśli chcesz aby nie było grupowania pozycji to wybierz formą płatności z zaznaczoną ww. opcją. W opisie przelewu powinna znaleźć się informacja za co płacisz, szczególnie gry używasz form płatności grupujących.
W F110 zrób sobie wzorzec/szablon wyboru pozycji do płatności tj. jakieś daty, JG, numer dostawcy, parametry dodatkowe etc. Przy tworzeniu nowego przebiegu podaj datę i ID a następnie wybierz opcję kopiowanie parametrów - jako wzorzec podaj/wybierz utworzony wcześniej szablon i zaznacz opcję "Dopasowanie daty". Znacznie pomoże przy działaniach powtarzalnych.
Przy księgowaniu pozycji WB rozliczasz zapłacone zobowiązania a nie zamówienia :)
Rafał Kisiel