delta init without data transfer

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
ODPOWIEDZ
cineusz
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 13, 2008 1:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

delta init without data transfer

Post autor: cineusz »

Witam,
tym razem ja mam pytanie i chcę zaciągnąć opini - doświadczenia innych. Otóż problem jest następujący:

Musialem stworzyć u klienta drugiego ods'a księgi głównej (czytającego dane z ekstraktora 0fi_gl_4). Nazwijmy go zfigl_o02. Połączyłem go ze źródłem danych.

Tymczasem pierwotny ODS (nazwijmy go 0figl_o02) codziennie ładowany jest deltą. W delcie przechodzą codzinnie ogromne ilości danych (przyjmijmy 2 miliony dziennie).

Moim zamierzenienim jest załadowanie nowego ods'a zfigl... full-repairem danymi od początku roku 2008. Po załadowaniu zfigl_o02 do dnia dzisiejszego, chcę usunąć deltę init dla obu ODS'ów i uruchomić init bez transferu danych dla obu.

Moją wątpliwość budzi jedna rzecz. Otóż co stanie się z danymi, które wpadną do kolejki delty pomiędzy ostatnim ładowaniem ODS'ów a ponownym zainicjowaniem delty? Przypominam, że są duże ilości danych i taka sytuacja będzie miała z całą pewnością miejsce. Czy delta update uruchomiona po pustym inicie zbierze te dane czy nie?

Sprawa jak zwykle jest pilna :)

Gdyby ktoś znalazł jakiś wątek na ten temat na SDNie itp. to byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie, bo niczego znaleźć nie mogę, a dokumentacja techniczna tego przypadku nie wyjaśnia. Nie jestem, w stanie przetestować takiego przypadku na serwerze nieprodukcyjnym
pozdrawiam
MK
www.icg.pl
kk.82
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 26, 2007 9:53 am

Post autor: kk.82 »

Cześć,
Delta po pustym inicie nie zbierze tych danych.
Wszystko zależy jak te ODS-y są zrobione, chodzi mi o to w jakim trybie aktualizacji sa wskazniki ODS. Jezeli jest to nadpisanie to nie bedzie problemu, jeżeli jest dodawanie to będzie problem i przydałby sie okres wyłączenia.
Pozdrawiam
cineusz
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 13, 2008 1:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cineusz »

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie problem w tym, że to tryb dodawania. Ale wiem już jak problem rozwiązać. Usunę selektywnie dane za marzec 2009, zrobię pusty init a następnie full-repair za marzec. Powinno być OK ;)
pozdrawiam
MK
www.icg.pl
ODPOWIEDZ