SAP Business One a Uprawnienia

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
ODPOWIEDZ
morderc4
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 04, 2015 10:05 pm

SAP Business One a Uprawnienia

Post autor: morderc4 »

Witam,
Otóż może przejdę do sedna, spotkałem się z takim problemem i nie wiem jak można go rozwiązać, jeśli chodzi o aplikację SAP przyznam, że nie jestem ekspertem w jej dziedzinie dopiero zacząłem jakiś czas temu na niej pracować i mam problem, liczę na pomoc ekspertów ;)

Firma w której pracuje korzysta z aplikacji SAP Business One 9.0 (9.02.003)
Użytkownicy mają utworzone konta i nadany odpowiedni dostęp, przez jakiś czas to działało prawidłowo aktualnie SAP sypie różnymi błędami w związku z nadanymi wcześniej uprawnieniami. Myślę, że to po ostatnich aktualizacjach,

I tu pytanie jak powinny być prawidłowo ustawione uprawnienia?
Chodzi mi o to czy dany użytkownik może posiadać dostęp częściowo pełny (do niektórych opcji), częściowo tylko do wizualizacji (dla innych opcji) oraz brak dostępu do innych opcji? Wszystkie poniższe prawa razem w jednym koncie. Czy w żaden sposób nie będzie to ze Sobą się gryzło?
monterabc
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 19, 2015 3:43 pm

Re: SAP Business One a Uprawnienia

Post autor: monterabc »

I tu pytanie jak powinny być prawidłowo ustawione uprawnienia?
Dostosowane do wymagań firmy.
Chodzi mi o to czy dany użytkownik może posiadać dostęp częściowo pełny (do niektórych opcji), częściowo tylko do wizualizacji (dla innych opcji) oraz brak dostępu do innych opcji?
Tak może, po to są uprawnienia aby nadawać je wybiórczo według wymagań firmy i stanowiska.
Czy w żaden sposób nie będzie to ze Sobą się gryzło?
Nie

Jeżeli rzeczywiście po aktualizacji ( nie wiadomo jakiej, kto ją przeprowadzał) rozjechały się jakieś uprawnienia to należy je przejrzeć w Administracji ewentaulnie skopiować z użytkownika który ma przypisane upranienia poprawnie.
ODPOWIEDZ