Tabele stanów materiałowych - raport

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Tabele stanów materiałowych - raport

Post autor: mikas »

Jeszcze tak spytam ... Na dość pewno wysokim poziomie ogólności, dlaczego mogę mieć sytuacje, że stan w tabelach S031 i MARDH mi się zgadzają, ale już nie zgadza się to z tabelą MSEG (zagregowanymi ruchami stamtąd). Za to MSEG zgadza się danymi z systemu zewnętrznego... :shock:
Gdzieś pewno biorę jakiś rodzaj ruchu, czy coś omijam co powoduje mi rozjazd.
Jasne, mam świadomość, ze po prostu te stany się z jakiegoś powodu mogą nie zgadzać, ale chciałbym wykluczyć jeszcze jakieś miejsca, ska powinienem wziąść jeszcze informacje i uwzględnić w zestawieniu.

Dzięki z góry jeszcze za jakieś podpowiedzi ...

pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1914 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Tabele stanów materiałowych - raport

Post autor: dominik.tylczynski »

MARDH i MSEG muszą się zgadzać, jeśli się nie zgadzają to masz niespójne dane w SAP, a to jest poważny problem. Natomiast może być trudno tę spójność sprawdzić, bo musiałbyś posumować wpisy w MSEG dokładnie tak samo jak to robi SAP. Jeśli to zrobisz to musisz wyjść na wartości w MARD i MARDH, czy innych tablicach z zapasami.

Natomiast S031 to struktura informacyjna w SAP LIS. Zawiera zagregowane dane o zapasach. Aktualizacja LIS wynika z reguł aktualizacji struktury informacyjnej S031. Wystarczy, żeby w tych regułach był jakiś błąd, albo błąd w rozszerzeniu, które modyfikuje dane przekazywane z MM do LIS, albo ktoś wyłączy na chwilę aktualizację LIS i już w S031 będziesz mieć inne dane niż w MARD i MARDH.
ODPOWIEDZ